Pesti Srácok

Igazságos Izom Igor és a koksz

Kiképzés fapuskával, aztán jöhet a front.
Kiképzés fapuskával, aztán jöhet a front.

A címszereplő, az Igazságos Izom Igor nem más, mint Ukrajna önképe. Úgy vélik, ők arra rendeltettek, hogy az egész világon mindenkit megverjenek, aki pofázni merészel. És ők ezt igazságosnak tartják. Miközben – legyünk őszinték – egy primitív, erőszakos természetű parazita állammal van dolgunk. Hosszú évtizedek munkája lesz megfékezni, de minimum domesztikálni Ukrajnát.

Egy ilyen lead után menetrendszerűen érkeznek a felháborodott sikolyok, hogy hát értsem meg, Ukrajnát megtámadta Oroszország. Minden Putyin hibája. Ez ugyan nem teljesen így történt, de hajlandó vagyok munkahipotézisnek elfogadni. Ettől függetlenül sajnos továbbra is Ukrajna a szomszédunk, és Ukrajna akar Igazságos Izom Igorként megbüntetni mindenkit, aki nem az ő csicskája, nem fogad neki feltétlen engedelmességet és nem szolgáltatja be neki az összes vagyontárgyát.

Hogy Ukrajna mitől lett ilyen, azon megint folytathatunk tudományos igényű párbeszédet. Vajon ilyennek született, vagy a szülei kúrtak el valamit nagyon? Esetleg rossz társaságba keveredett? Vagy a 4 éve tartó erőszak miatt fordult így ki magából? Bármelyik lehet az utolsó kivételével, hiszen az ukrán állam az orosz inváziót megelőzően is kibírhatatlan f@aszfejként viselkedett mindenkivel, akit nem akart vagy tudott pénzzel lehúzni. Brenzovics Lászlót, a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elnökét a háború előtt két évvel vádolták meg szeparatizmussal és hazaárulással, és üldözték el szülőföldjéről.

Ezt az információt kéretik feljegyezni a megfelelő helyeken, ugyanis az események sorrendje nem támasztja alá a brüsszelita tiszások hazugságát, mely szerint a háború alatt tanúsított magyar viselkedés miatt lettek kiállhatatlan soviniszták és magyarfalók az ukránok!

Ukrajna az, ami. Tapló, erőszakos banderista huligánok gyülekezete, akik megszállással és kiirtással fenyegetnek minket. Amiért nincs jó véleményünk róluk. Számukra ez olyan sértés, amit csak genocídiummal lehet kiegyenlíteni. Jevhen Karasz, az ukrán hadsereg egyik neonáci főgyökere és örnagya pacekba belemondta a kamerába, hogy a 118. dandárjuk 2 perc alatt képes lenne megszállni Budapestet és megölni Orbán Viktor magyar miniszterelnököt. Mert szerinte Orbán kis csahos meg a KGB ügynöke. A másik neonáci főgyökér, Bohdan Cservak a főként a németek és az ukrán segédrendőrök által végrehajtott tömeggyilkosságokat varrja egy az egyben a Magyar Honvédség nyakába, hogy aztán megtorlással fenyegessen. Persze, az úgynevezett korjukivkai tragédiában mindenképpen van magyar érintettség, de erős történelemhamisítás az egészet ránk fogni. Cservak mindenesetre megtette, és jelezte, hogy ezekért a még vár ránk egy megtorlás, amint végeztek az oroszokkal. Lefordítom azok kedvéért, akik szerint Ukrajna a demokrácia védőbástyája: az ukránok ártatlan civileket, nőket, gyerekeket akarnak tömegével meggyilkolni a mai Magyarországon a jórészt képzelt történelmi sérelmeik miatt, de ehhez még azért nem kezdtek hozzá, mert lefoglalja őket Oroszország.

Aki ezt az Ukrajnát eteti, táplálja, támogatja, az nem normális

Fogalmam sincs, mi lenne a morálisan helyes és az alapvető érdekeinket megfontolás tárgyává tevő megoldás Ukrajnára. Az biztos, hogy ebben az idegállapotában nagyobb veszélyt jelentenek Európára, mint az oroszok. Még az is lehet, hogy Ursula von der Leyennek és Manfred Webernek van igaza, akik szerint addig kell támogatni Ukrajnát, amíg az utolsó orosz meg nem öli az utolsó ukránt. 

De! A két említett német minden bizonnyal pszichopata, ezért ezt a még sok tízmillió áldozatot követelő, tipikusan germánosan eszelős tervet tegyük félre! Van olyan megfejtés, hogy vége van a háborúnak, és az ukránok is elkezdenek civilizáltan viselkedni? 

Tanácstalan vagyok. Egyetlen javaslatom, hogy Igazságos Izom Igor háború utánra betervezett szteroid-kúráját állítsuk le! Nem szabad az ukrán hadsereget 800 ezresre kokszolni, mert abból csak baj lesz. Az ilyen kigyúrt, tahó nácik sosem bírnak magukkal.

Inkább demilitarizálni és denacifikálni kellene Ukrajnát. Ezzel meg az a baj, hogy a gyökér ruszkiknak is ez volt az egyik háborús indokuk, emiatt pedig Európa meggyőződése, hogy militarizálni és náciasítani kell Ukrajnát. Csak hogy ne legyen igaza Putyinnak.

Feloldhatatlan dilemma. Igazságos Izom Igor közbe meg egyre nagyobb gyökér, és egyre inkább közveszélyes.

Ajánljuk még