Pesti Srácok

Száz dzsihadista erőszakolt meg egy 10 éves jazidi kislányt

Száz dzsihadista erőszakolt meg egy 10 éves jazidi kislányt

Nagy port kavart a nemzetközi médiában annak a jazidi kislánynak a története, akit az Iszlám Állam katonái hurcoltak el, miután felégették faluját. A lányt szexrabszolgának használták, szemtanúk szerint akár százan is megerőszakolhatták, mielőtt teherbe esett - írja az angol Metro.

SZALAI SZILÁRD - PestiSrácok.hu

A jazidi kurdok, akiket vallásuk miatt üldözött az Iszlám Állam, eddig is rengeteg szörnyűséget éltek át. Megpróbáltatásaiknak azonban még mindig nincs vége, hiszen becslések szerint továbbra is mintegy 3000 nőt tartanak fogva a dzsihadisták.

A rabszolgaként adott-vett nők között is különösen szomorú a gyerekek sorsa, akik közül csak egy Marwa Khedr, a 10 évesen teherbe ejtett jazidi lány. Marwa-t egy rajtaütés során hurcolták el családjától és szexrabszolgának használta az IÁ. Szemtanúk szerint a férfiakat élve eltemették, a falut pedig felgyújtották a Kalifátus milicistái.

PestiSracok facebook image

Mi vár a keresztény nőkre?

Az európai politikusok nagy része láthatóan szelektív vakságban szenved, mivel nem veszik észre, ami a szemük előtt zajlik. Az elrettentő híradások ellenére továbbra is a bevándorlók befogadásával foglalkoznak, a keresztényüldözéssel és az ilyen szörnyű esetekkel pedig nem foglalkoznak.

Mint ismert, a muszlim férfiak alsóbbrendűnek, rabszolgának, prostituáltnak tekintik a keresztény nőket. Ebből következően a saría törvények szerint ezeket a nőket nyugodtan megerőszakolhatják, megalázhatják. Probléma, hogy az illegálisan Európába érkeztetett migránsok egy jelentős része nem akarja a befogadó ország jogrendjét magáévá tenni, igaz, ez talán nem is célja a nyitott társadalmat propagáló nyugati politikusoknak.

Vezető fotó: Az Iszlám Állam fogságából kimenekített jazidi nők. Kép: ABACA/PA

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!