Pesti Srácok

„Milyen ügyes politikus! Kár, hogy nem ő az USA elnöke!” – írják Orbán Viktorról a Guardian kommentelői

Megszületett az uniós megállapodás május 30-án: Magyarország mentesül az olajembargó alól. A The Guardian stábja interjút készített Brüsszelben még a megállapodás előtt Orbán Viktorral, a beszélgetést pedig feltöltötték a legnagyobb videócsatornára, ahol a kommentelők szinte kivétel nélkül a magyar miniszterelnököt dicsérték, többen pedig azt is megjegyezték: kár, hogy nem Orbán Viktor az USA elnöke. A Mandiner összegyűjtötte a legérdekesebb hozzászólásokat, ezek közül szemezgettünk.

A magyar miniszterelnök röviden válaszolgatott a sajtó kérdéseire, és többek között kifejtette, hogy az Európai Bizottság felelőtlen magatartása sodorta nehéz helyzetbe az EU-t az orosz energia ügyében. A kormányfő kiemelte, hogy előbb megoldásokra van szükség, és csak utána szankciókra, tehát előbb Magyarország energiaellátását kell megoldani, és csak utána hajlandók támogatni az orosz energia embargóját – olvasható a Mandiner cikkében. A videót feltöltötte a brit liberális lap a YouTube-ra is, ahol a kommentelők szinte mindegyike Orbán Viktort kezdte el dicsérni, amiért a magyar érdekeket tartotta szem előtt.

– írta egy hozzászóló.

PestiSracok facebook image

– jegyezte meg egy másik.

– emelte ki egy hozzászóló.

– állapította meg egy másik hozzászóló.

– szögezte le egy másik felhasználó.

– írta a következő kommentelő.

Forrás: Mandiner, YouTube; Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.