Pesti Srácok

Vészharangot kongat a The New York Times Giorgia Meloni győzelme miatt, aki Orbán Viktornak nyit újabb távlatokat

null

A New York Times is megkongatta a liberális vészharangokat az olasz választás végeredménye miatt. „Brüsszel rémálma, hogy az új olasz vezetés Orbánnal áll össze” – idézte a lap Stefano Stefanini volt olasz kormánytisztviselőt. A folytatás sem hoz túl sok enyhülést, hiszen így folytatják: „az Európát sújtó válság nyomán mostanra nem csupán előretörtek a szélsőjobboldali pártok, de a politikai élet normális részéve váltak, és nincsenek többé kiközösítve” – szemlézte a Mandiner. Látható, hogy a liberális mainstream számára minden út Orbánhoz vezet, és egy olasz választást követően sem tudnak mással foglalkozni, mint hazánkon köszörülni a nyelvüket. Mindezt Charles A. Kupchan, a Council on Foreign Relations nevű kutatóintézet munkatársa prezentálta a The New York Times című lapban publikált cikkében.

– olvasható a cikkben. A lap szerint, ha Meloni a populista, euroszkeptikus oldalhoz társul, akkor Orbán Viktor és Mateusz Morawiecki megújult erővel folytathatják munkájukat. Elképesztő, hogy a siránkozás és sopánkodás szintje a liberális mainstreamnél odáig jutott, hogy a világ minden problémájáért Orbán Viktort teszik felelőssé.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki Stefano Stefanini volt olasz kormánytisztviselő, politikai elemző. Ezt követően folytatódik a magyarok és Orbán ostorozása, hiszen egy olaszországi választást követően mi is lehetne fontosabb, mint hazánkon köszörülni a nyelvüket.

– írja a The New York Times. A lap cikke kitért rá, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök elsőként gratulált Meloninak választási győzelmekor, politikai igazgatója, Orbán Balázs pedig azt írta a Twitteren, hogy

Stefanini szerint, ha Melonit az EU-ban mellőzni próbálják és sarokba szorítják, akkor ott lesznek Orbán és követői, akik várnak rá, és ő csatlakozni fog hozzájuk. Ha viszont legitim vezetőként fogadják, akkor az EU együtt tud majd működni vele – olvasható a cikkben. A következtetés tehát egyértelmű: akkor lehet valaki demokratikus, ha a baloldal mantráját fújja, ellenkező esetben szélsőjobboldali, aki a szégyenpadra való Orbán mellé és meg kell büntetni, ahogy Ursula von der Leyen már kilátásba helyezte.

Forrás: Mandiner; Fotó: Orbán Viktor Facebook-oldala