Pesti Srácok

Íme, a nő! – Akinek nem tetszik, hogy heréi vannak és nincs méhe, az...

Íme, a nő! – Akinek nem tetszik, hogy heréi vannak és nincs méhe, az...

Emlékszünk a régi viccre, amikor az NDK sportolónőt megkérdezi a riporter, hogy mit üzen azoknak, akik az állítják, hogy igazából férfi, mire ő annyit felel: ők bekaphatják a... Nos, eljött 2023, a szép új világ, és ez már egyáltalán nem vicc. Szinte szó szerint ezt adta ugyanis elő a BBC műsorában Caster Semenya dél-afrikai futó.

Caster Semenya kétszeres olimpiai bajnok és világbajnok dél-afrikai atléta besétált a BBC stúdiójában, és teljes komolysággal előadta a fent idézett viccet. A "sportolónő" (sic!) élete nagyon szomorú, ugyanis folyamatosan viaskodnia kell a sporthatóságokkal, ugyanis nőhöz képest irreálisan sok tesztoszteront termel a teste, ezért női versenyszámokban (tesztoszteronszint-csökkentő szerek alkalmazása nélkül) nem is indulhat. Szerinte azonban ez diszkrimináció, ugyanis az, hogy belső heréi vannak és nincs méhe, még nem jelenti, hogy ő nem nő. Akinek ez nem tetszik, az be... Na mindegy, de nézzük, hogy konkrétan mit is mondott.

– vélekedett Semenya, aki hozzátette: ő így született, erre büszke, nem fogja magát szégyellni. Hozzá kell tennünk, hogy a sportoló így született, nem pedig műtétek után alakította ki új identitását, de azért így is túlzásnak érezzük, hogy nőkkel szemben viaskodhat a világversenyeken.

PestiSracok facebook image

De tudjuk jól, mi vagyunk maradiak. Nő az, aki annak érzi magát. Minek ehhez méh, egy-két here sem zavarhat be, akár kívül, akár belül tartja őket. Haladjunk a korral és fogadjuk el. Csak az zavar be a progresszív logikába, hogy ha a nyugati sajtó szerint Putyinnak csak egy fél heréje van, akkor elméletben még mindig nőiesebb, mint Semenya, akinél kettő jelzi a feminitást.

Forrás: BBC; Fotó: MTI/EPA/Ian Langsdon (képünkön a "nőies, kecses és vonzó" Caster Semenya)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!