Pesti Srácok

Mit is jelképez az izraeli miniszterelnök látogatása? A Nemzetközi Büntetőbíróság értelmetlenségét...

null

Nem kell ahhoz lelkes filoszemitának lenni, hogy az ember tisztelje Izrael és a zsidó nép megmaradásért vívott harcát. Lassan másfél évszázados múltra tekint vissza az az ostoba hagyomány, amely a zsidókat a kommunistákkal és a liberálisokkal azonosítja. Ezt a gondolkodásmódot nem zavarja, hogy például a kommunisták igencsak hajlamosak voltak az antiszemitizmusra, a gazdasági és a vallási alapúra különösen. Ahogy az sem, ahogy a kompletten antiszemitázásra alapított haladó fősodor, amióta több hasznot húzhat a muszlimokból Európában, mint a zsidókból, hogy ment át igazi rendes eszelős antiszemitába.

Minden népnek vannak bűnei, minden háborút mocskos eszközökkel vívnak, és minden hazát vérrel szereztek meg, természetesen mások vérével is. Csodás történelmi és morálfilozófiai, illetve etikai viták terepe lehet ez, de ezért szokták a normális emberek azt javasolni, hogy ha van rendesen mit egymás szemére vetnünk, akkor foglalkozzunk a jövővel, vagyis azzal, hogy mi jót tehetünk majd egymással. Az izraeli és a magyar nemzetállam konzervatív alapon álló újsütetű jó viszonya ennek a gondolkodásmódnak a diadala. Halvány fogalmam sincs arról, hogy kedvelném-e Benjámin Netanjahut ha az én országom miniszterelnöke lenne, ahogy arról sem, milyen a korábbi és a jelenlegi hatalmi teljesítménye.

Izraellel sincs érzelmi viszonyom, de alapvetően nagyon helyeslem a létezését, különösen ott ahol most van, és nagyon drukkolok neki, hogy örökre maradjon tüske, sőt inkább dárdahegy az agresszív és hódító iszlám oldalában. Érdekünk, hogy Izrael fennmaradjon, ne zabálja fel az életerejét a liberalizmus, úgy ahogy ezt Európa nagy részével megtette. A liberalizmus végtelen ostobasága a szerencsésebb országokban segít megteremteni olyan vezetőket, akik a progresszív őrület elleni harc mellett még érdemben képesek az országuk sorsának a befolyásolására. Benjámin Netanjahu ilyen vezető, és minden egyéb ami ebből következik, az legyen az izraeli szavazók problémája.

A kérdés az, hogy miért vált ki ez az arabokon kívül a nyugati liberális elitekből ilyen eszelős gyűlöletet? Azért, mert Izrael a szuverén nemzetállam iskolapéldája, ráadásul elég kis méretű, így kis nemzetek számára is mintául szolgálhat. Hiába testesülnek benne amerikai és bármennyire nem tetszik egyeseknek, európai stratégiai érdekek is, lényegében azért polgárai elkötelezettségének köszönheti megszületését és fennmaradását is. Izrael sohasem félt követni a saját érdekeit. Érdekes, hogy milyen könnyen sikerült ezt a minden rejtőzködni kívánó gazdasági és politikai érdekcsoportra tökéletesen jellemző tulajdonságot az újraélesztett baloldali antiszemitizmus alapjává tenni.

PestiSracok facebook image

Amikor a Nemzetközi Büntetőbíróság, amelyet már rég meghekkeltek a haladók és a mohamedánok, letartóztatási parancsot adott ki Benjámin Netanjahu ellen, akkor olyan precedenst kívánt teremteni, amely alapján minden renitens, nem "haladó", akár demokratikusan megválasztott, legitim vezetőt le lehet majd tartóztatni, ha az európai birodalmi elitnek nem tetsző módon védi meg, akár egy megtámadott ország vezetőjeként, a hazáját. Ne legyenek kétségeink, ezt az ötletet végül is Európán, sőt az EU-n belüli használatra tervezték, Benjámin Netanjahu esete csak a szoktatási procedúra következő lépése. A Putyinra kiadott letartóztatási parancs, lévén egy atomhatalom vezetője, még a paródia kategóriája volt, de Izraelről azért feltételezhető, hogy nem dobna atombombát Brüsszelre, ha Benjámin Netanjahut letartóztatnák Európában, mert az izraeli haladó erők rögtön puccsot is mellékelnének hozzá odahaza.

Arra azonban a fantáziahiány miatt még nincs ötletünk, hogy ha az izraeli miniszterelnök levadászható az európai haladók szerint, akkor vajon kisebb EU-s, illetve tagjelölt államok ideológiailag nem megfelelő vezetői vajon mire számíthatnak egy jól időzített elfogatóparancs esetén, ha mondjuk éppen Brüsszelben vannak? Benjámin Netanjahu budapesti látogatása a normalitás üzenete, az ideológiai alapú elmebaj tobzódásának. És ebben a pillanatban érkezett a hír, hogy ki is léptünk az ICC-ből, a Nemzetközi Büntetőbíróságból. Na ez is egy precedens.

Vezető kép: Tel-Aviv, 2023. december 31. Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök (k) kabinetülést tart a tel-avivi Kiria katonai támaszponton 2023. december 31-én. MTI/EPA pool/Abir Szultan

Ajánljuk még