Pesti Srácok

Vona szégyelli korábbi önmagát, de semmit sem bánt meg

Vona szégyelli korábbi önmagát, de semmit sem bánt meg

A Magyar Gárdáról és saját politikai pályafutásáról, valamint távlati terveiről vallott Vona Gábor a Blikknek, amely alkalomból számos furcsa megállapítást tett. Egyrészt a paramilitáris gárda múltját igyekezett kicsit tisztára sikálni, kifejtve: valójában nem volt szélsőjobbos gyülekezet, csak nem szűrték meg eléggé a jelentkezőket. Saját magával kapcsolatban pedig úgy fogalmazott: nagyon sok mindent szégyell, de semmit sem bánt meg.

Vona Gábor a Blikknek nyilatkozott, hogy mit gondol a korábbi megszólalásairól, és arról, milyen tervei vannak a jövőben. Az ex-politikus a lapnak elmondta: mióta felhagyott a pártpolitikával, könyvet írt, vlogot indított, közéleti beszélgetésekre jár, létrehozott egy alapítványt és alapított egy céget, amivel egyebek mellett rendezvényeket szervez és marketingtanácsokat ad. Ugyanakkor kiemelte, hogy ebből azért már nem él olyan színvonalon, mint aktív politikusként.

– idézte fel Vona, aki abban érzi a felelősségét, hogy "csomó náci, nyilas" került a gárda kötelékébe, akiket ki kellett volna szűrni. Ezen kívül beszélt arról is, hogy egyelőre nem biztosan nem tér vissza a politikai életbe, de a közélet közelében marad.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Vona.

Forrás: Blikk; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Volt egyszer egy magyar maffiaháború - Húsz éve végezték ki Portik riválisát, Seres Zoltánt

Az alvilág titkai 2019 április 13.
Húsz évvel ezelőtt, 1999. április 12-én Tahitótfaluban, a nyílt utcán, az autójában gyilkolták meg az éjszakai életben korábban „Igazságosnak” nevezett Seres Zoltán vállalkozót. A motoros merénylők nemcsak vele, hanem olasz üzlettársával, Sforza Nazzarenoval is végeztek, aki néhány órával később, a kórházban hunyt el. A gyilkosok a fegyvert eldobták, majd elhajtottak a helyszínről. A kocsi az AK-47-es gépkarabélyból leadott, legalább 15-20 lövés után az egyik családi ház falába csapódott, és a támadást csak a hátsó ülésen ülő, majd sokkot kapó tolmács élte túl.