Az ellenkultúra, polgárjogi küzdelmek, szexuális forradalom, mindaz, amit Woodstock magába sűrít, olyan zenei, kulturális és életfilozófiai mozgalmat jelentett, amely nélkül az elmúlt hatvan év kultúrtörténete értelmezhetetlen – mondta Jávorszky Béla Szilárd zenei szakíró a Mandinernek. Idén fél évszázados a hippifesztivál.
A Mandineren megjelent interjú felidézi az 50 évvel ezelőtti fesztivál zenei- és kultúrtörténetét, a Woodstock-életérzést. Ahogy Jávorszky Béla Szilárd fogalmaz: ha egyetlen jelképben kellene összesűríteni a hatvanas éveket, a többség valószínűleg Woodstockra szavazna. A fesztivál közel félmillió fiatalt mozgatott meg: számukra Woodstock azóta is az álmok, a remények, a végérvényesen és visszavonhatatlanul elmúlt ifjúság szimbóluma.
Nyilván azért is lett ennyire legendás, mert jó időben jó helyen történt: utólag elmondható, hogy tényleg magába sűrítette az adott korszakot; miközben – és a legendává válásban ez legalább ennyire fontos – képben és hangban is kellőképpen dokumentálták
– érvel Jávorszky.
Forrás: Mandiner; Vezető kép: theplaidzebra.com
Facebook
Twitter
YouTube
RSS