Pesti Srácok

A rozé és a street food veszi be a Vajdahunyad várát

A Városligetben rendezik meg az 5. Rosalia borfesztivált, amelynek látogatóit több mint ötven borász rozéi, street food ételek, koncertek, interaktív játékok és családi programok várják péntektől vasárnapig a Vajdahunyad vára mögötti réten.

A széles kínálatban egyaránt megtalálhatók lesznek a gyümölcsös, reduktív és a komolyabb, hordós borok, a gyöngyöző és habzó rozék, valamint rozé pezsgők Magyarországról és külföldről. A borok mellé többek között sajtok, sonkák, kemencés bucik, fish and chips, bagelek, különleges burgerek, bonbonok, csokoládék, macaronok, főzött fagylaltok kínálatából lehet majd válogatni.

A Liget Bora elnevezésű borértékelő játékkal a vendégek kiválaszthatják a tavasz legkedveltebb roséját, a Butlers Borkvíz Bárban pedig a borkultúrával kapcsolatos interaktív játékokat lehet kipróbálni. A Rosalia számos családi programot is kínál: lesz kézműveskedés, kenyérsütés, kürtőskalács-készítés, arcfestés és mini KRESZ pálya.

PestiSracok facebook image

A fesztiválra a belépés ingyenes, a borkóstoláshoz ezer forintért kristály kóstolópoharat kell vásárolni. A rendezvény részletes programja a www.rosalia.hu honlapon található meg.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.