Pesti Srácok

Amerikai rendező söpörte be a CineFest fődíját

Matthew Newton amerikai rendező A semmiből (From Nowhere) című filmje kapta idén a Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál fődíját, a Pressburger Imre-díjat. A Zukor Adolf nevét viselő nagydíjat pedig a dán Martin Zandvliet rendező A homok alatt (Land of Mine) című alkotásának ítélték.

MTI

A tizenharmadik filmmustra ünnepélyes zárásán a Közönségdíjat Hajdu Szabolcs Ernelláék Farkaséknál című alkotása vehette át, amelyet hatalmas tapsviharral jutalmazott a közönség. A CineFest Életműdíját ebben az évben Makk Károly kapta. A Kossuth- és Balázs Béla-díjas filmrendező hatalmas tapsvihar közepette vehette át elismerését. Úgy fogalmazott: a díj egy közös teljesítményért jár, így azon munkatársai is megérdemlik a kitüntetést, akikkel sok-sok éven át együtt dolgozott.

PestiSracok facebook image

A homok alatt (Land of Mine) című alkotás a nagydíj mellett kiérdemelte a Filmkritikusok Nemzetközi Szövetsége - FIPRESCI - zsűri díját és a Nemzetközi Ökumenikus Zsűri elismerését is. A legjobb kisjátékfilm kategóriájában a Tarts ki! (Hold On) című alkotás nyerte a díjat, amelynek rendezője Charlotte Scott-Wilson.

A Dargay Attiláról elnevezett elismerést a Szemet szemért (Eye for an Eye) nyerte el. A rendezők: Steve Bache, Mahyar Goudarzi és Louise Peter. Hartung Attila kapta a CineNewWave-díjat Mindig csak (Deliver Us) című filmjével. A CineNewWave kategória különdíját pedig a "Legszebb képi világért" a Balkon (Balcony) érdemelte ki, amelyet Dell'Edera Dávid rendezett. Az Art Mozik Nemzetközi Szövetsége zsűrije az Utazás apánkkal (That Trip We Took With Dad) című alkotást tüntette ki. Rendezője Anca Miruna Lazarescu.

Bíró Tibor fesztiváligazgató a seregszemlét értékelve azt mondta: az idei fesztivál a nemzetközi filmkínálat egy olyan értékes szeletét hozta Miskolcra, amely minden eddiginél nagyobb számú érdeklődőt vonzott úgy a szakma, mint a közönség részéről. Hozzátette, több mint 24 ezer néző látogatott el a vetítésekre az előzetes számítások alapján, amely rekord a fesztivál történetében.

A 13. Jameson CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál tíz napján magyar és nemzetközi premierek, izgalmas szakmai programok követték egymást, neves hazai és külföldi alkotók kísérték el filmjeiket Miskolcra. Már a fesztivál első napját hatalmas érdeklődés kísérte, a megnyitón a díszvendég - Juliette Binoche - átvette a frissen alapított Európa-díjat. A filmes szakma töretlen figyelme és a nagyközönség szeretete végigkísérte a rendezvényt.

Fotó: hirado.hu

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

Magyarics Tamás a Polbeatben: Trump kicsit igazított a külkereskedelmi mérlegen, ettől még nem dől össze a világgazdaság

‎Polbeat április 7.
"Donald Trump kiindulópontja az, hogy az Egyesült Államoknak óriási kereskedelmi deficitje halmozódott föl Európával, Kínával, Japánnal és más országokkal, azaz a fő piacokkal szemben, s szeretné ezt lefaragni. Kinyilvánította, hogy túl sokan élősködtek az Egyesült Államokon, és ez tovább nem tűrheti el" - mondta a PestiSrácok Polbeat című műsorában Magyarics Tamás, az ELTE emeritus professzora, a Közszolgálati Egyetem Amerika Kutatóintézetének senior főmunkatársa arra a kérdésre, hogy a büntetővámok kivetése után valóban bekövetkezik-e az armageddon a világpiacon, miként azt a teljes balliberális sajtó vizionálja. A professzor szerint esélyesebb, hogy ezt az amerikai nézőpontból logikus kiigazítást lenyeli, beárazza majd a világpiac.

Magyar Péterben ott van mindaz a patológia, ami a nárcizmust megtestesíti - Hal Melinda a Polbeatben

‎Polbeat január 20.
Van egy olyan személyiségfogalom, hogy "nárcisztikus személyiségzavar". Nem Magyar Péter az egyetlen, aki ilyen jegyekkel érkezett a közéletbe, de nála ott van mindaz a patológia, ami ezt a problémát megtestesíti. A nárcizmusnak a Magyar-féle megnyilvánulása káros magára a társadalomra is. Hiszen amikor valaki elfogadja, hogy őt egyesek messiásnak tartják, az megalázása a hitnek, a kultúrának, a nemzetünknek és a történelmünknek - mondta a PestiSrácok.hu Polbeat című videóműsorában Hal Melinda klinikai szakpszichológus és közgazdász. Megjelent a nézők sorában a Lakatos-botrányt (Ábrahám Róbert közreműködésével) kirobbantó nevelőtanár is, aki arra várt választ, hogy egy ilyen brutális ügyben miért nem zár össze a szakma mellette?