Pesti Srácok

Mozdulj, Balaton! - sportolj te is a strandon

Szombaton indul a 15. Mozdulj, Balaton! szabadidősport programsorozat, melynek keretében 34 település 37 strandján várják a sportolni vágyókat.

MTI

A szervezők csütörtöki tájékoztatása szerint idén 17 Veszprém, 4 Zala és 16 Somogy megyei helyszín kapcsolódott be a programba, a strandokon augusztus 18-ig minden szombat délután, valamint további két, szabadon választott napon szervezett, ingyenes sportprogramokon vehetnek részt az érdeklődők. Balatonfüred, Balatonszárszó és Balatonszemes ezúttal is két-két stranddal vesz részt a lebonyolításban.

PestiSracok facebook image

Bartsch János programigazgató elmondta: a strandokon lévő sporteszközök pótlását, illetve fejlesztését minden évben támogatásokból biztosítják. Idén az Emmi sportért felelős államtitkársága hatmillió, a Balaton Fejlesztési Tanács pedig ötmillió forinttal járult ehhez hozzá. Ebből egyebek között három újabb strandra kerülhet teqball- és nyolcra vandálbiztos kültéri pingpongasztal. Az önkormányzatok saját beszerzéseivel együtt idén már kilenc balatoni strandon várják a mozogni vágyókat teqball-, és mintegy 30 helyen pingpongasztallal. A részt vevő települési önkormányzatok 3,7 millió forinttal támogatják a programsorozatot; ezt az összeget a helyi szervezők díjazására fordítják.

Az elmúlt évek adatainak összesítése alapján kiderült: évente több mint 20 ezren regisztrálnak a szervezett programokra, de ennél jóval többen élnek a strandokra kihelyezett sporteszközök használatával a nyár folyamán. A sportágak népszerűségi listája élén a strandröplabda, a strandfoci hatfős változata szerepel. Ezeket a vízi játékok, a háromfős strandfoci, a vízilabda, az asztalitenisz, a kézilabda, és a streetball követi, majd a sort a tollaslabda, a lábtenisz és a petanque zárja.

A programsorozat a hagyományoknak megfelelően a vonyarcvashegyi sporttalálkozóval zárul augusztus 25-én, amikor összemérik majd ügyességüket egymással a strandok csapatai.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!