Pesti Srácok

"Nagyon jó érzés, hogy azt csinálhatom, amit szeretek, de ezen kívül is van élet" - Törőcsik Franciskával beszélgettünk

"Nagyon jó érzés, hogy azt csinálhatom, amit szeretek, de ezen kívül is van élet" - Törőcsik Franciskával beszélgettünk

Törőcsik Franciska igazán sokoldalú színésznő. Nemcsak énekel, klipekben tűnik fel, meghitt viszonyt ápol a design és enteriőr világgal, de olyan filmekben kapott fontos szerepeket, mint a Veszettek, az Aurora Borealis -Északi fény, vagy most a BÚÉK című vígjáték. Vele beszélgettünk.

PZL - 061.hu

A naivától az áldozatig sok mindent játszottál, de a klasszikus vígjátékokban ritkábban tűnsz föl. Jó volt végre lazábbra venni egy karaktert?
Bennem van egy nagy bohóc, amit nem sokszor volt alkalmam megmutatni, de azért kaptam már olyan szerepeket, főleg Székesfehérváron, amelyekben ezt az énemet kiélhettem. Imádom a humort, többek között a sötétebb árnyalatút is, és nagyon szeretem a klasszikus vígjátékokat is. És persze nagyon örülök, hogy van egy olyan szerepem a BÚÉK című filmben, ahol ezt ki is tudom kicsit domborítani. Ahhoz, hogy az ember felszabaduljon, mindig kell jó közösség is. A székesfehérvári színház ilyen csapat volt. De persze a szélesebb közvélemény ezt egy filmben látja meg, de a filmes csapat is nagyszerű kollektíva volt, fel tudtam oldódni munka közben.

PestiSracok facebook image

Máképp készülsz egy vígjátékra, mint egy történelmi drámára. Itt ugyebár a forgatókönyvön kívül nem kellett hozzáolvasni, ráhangolódni….
Az mindenképpen egyedülálló dolog volt, hogy kaptunk két hetet próbálni, így össze tudott szokni a csapat. Ez azért sok filmről nem mondható el…

Goda Krisztina kimondottan precíz rendező, minden másodperc el van gondolva. Ehhez képest lehetett valamit rögtönözni, hozzátenni a forgatás alatt?
Valóban, Goda Krisztina azt szereti, ha azt visszük filmre, amit a kreatív csapatával a hónapokig tartó tervezés során átgondoltak. A színész sok esetben szereti valamennyire saját képére formálni a szerepét, viszont nem feltétlenül látja át a teljesen a produkció ívét. Egy apró változtatás ezer mást indíthat el, ezért jobb, ha azt csinálja végig, amit a forgatókönyv előír. Mi persze a próbaidőben bepróbálkoztatunk egy-egy ajánlattal, hogy egy adott szituációban mit tennénk még hozzá a jelenethez, ezek volt, hogy működtek, és volt, hogy nem, ezért is jó, hogy tudtunk próbálni. Persze, van színészi szabadság, az, hogy hogyan játszod el a szereped, szóval, maximálisan benne kell, hogy legyen a személyiséged, de fontos, hogy a rendező vízióját szem előtt tartsák a színészek.

Akit húszas évei elején már meglegyint a siker, az sokszor nehezen kezeli…Ahogy azt is, ha ,egy castingon nem őt választják. Vannak stratégiáid, vagy van valami speciális viszonyod a munkádhoz, hogy mindent két lábbal a földön kezelj?
Maximalista vagyok, ... ami nem feltétlenül jó, mert a legtöbbször nem érzem azt, hogy jaj de jó, most letettem valamit az asztalra, folyton azt gondolom, hogy még valamit kellene hozzátennem. Sokak számára a siker, a figyelem inkább szorongással jár. Az nagyon jó érzés, hogy azt csinálhatom, amit szeretek, de ezen kívül is van élet.

Csak a szélben gimis gruftilányt alakítasz. Van viszonyod a dark szubkultúrához, illetve egyáltalán a pophoz?
Ahogy ilyenkor sokan mondják: mindenevő vagyok, és alapvetően hangulatomtól függ, hogy milyen zenét hallgatok. De ha csinálhatnék egy saját zenei világot, akkor az afféle lebegő, éteri, elrepítő zene lenne, klasszikus és elektronikus elemekkel. De azért emellett lennének a lemezemen életigenlőbb dalok is.

Egyszer azt mondtad van belsőépítészeti vénád. Van, hogy a díszlethez hozzá tudsz tenni valami kreatívat? Milyen stílusban rendeznéd be a lakásod, ha nem lenne akadály a pénz?
A filmben látszik, hogy a lakás valószínűleg házközponti fűtéses. Én olyan lakást csinálnék, ahol vagy padló – vagy plafonfűtés lenne, így nem látszanának a fűtőtestek és nagyobb lenne a hely. A film lakása nem engem tükröz, de a filmbéli ... pszichológusnőhöz nagyon is illik. Én nagyon szeretem a letisztultságot, a funkcionális megoldásokat, de a klasszikus polgári értékeket is. A modern dolgokat keverném a régi, szép darabokkal, lennének nagymama fotelek, de jól átlátható könyvespolcok is.

https://www.youtube.com/watch?v=uUAu317qh_w

Van, hogy kockás ingben, farmerban fotóznak. Ez egyfajta védekezés? Mondjuk, ha nagyon csajos lennél a hétköznapi életben, akkor a pasik folyton meg akarnának menteni
Az öltözködésem – ahogy a zenéhez való viszonyom is – széles skálán mozog. Ha hideg van, akkor nem érdekel, hogy hová kell mennem, melegen szeretek felöltözni. De ma például igyekeztem kiöltözni, mert ha van egy alkalom, egy ünnep, akkor magam miatt is fontosnak tartom, de azért is, hogy megtiszteljem a produkciót…

Ha nem filmes miliőben látunk, milyen vagy szilveszterkor?
A szilvesztereimre nem jellemzőek a nagy partyk, inkább a 30-ák voltak eddig a nagyobb bulik. ... Van, amikor visszafogom magam, de ha úgy jön ki, el tudom magam... engedni, szóval szeretek elszabadulni, de azt is tudom, hogy hol a határ.

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Elviselhetetlen igazságtalanság, börtönévek, kegyelem és szabadulás - Budaházy György és öt társa a Polbeatben (videó)

‎Polbeat 2023 május 5.
Nem mindennap láthat a néző olyan műsort, mint a legutóbbi másfél órás Polbeat, amelyben Budaházy György és a Hunnia-ügy négy másik vádlottja, Szász Endre, Nagy Zoltán, Dr. Szücsi Frigyes és Fábián Róbert szólalt meg, a kegyelmükért és szabadulásukért talán legtöbbet tevő jogvédővel, Gaudi-Nagy Tamással együtt. Vendégeinkkel a Novák Katalin államfő által a Szentatya látogatása alkalmából kihirdetett kegyelem után beszélgetett Füssy Angéla oknyomozó újságíró és Huth Gergely főszerkesztő, akik rákérdeztek a szabadulás körülményeire, a börtönélet mindennapjaira, a köztörvényes rabtársak viszonyulására, a fegyőrök viselkedésére éppúgy, mint ahogy arra is: volt-e, amit megbántak, vagy ma már másképp csinálnának, mint akkor, 2002 és 2006 között, a Hunnia Mozgalom névre keresztelt ellenállási hálózatukban?

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.