Pesti Srácok

Az Örökbefogadás felújított változatát mutatják be az Urániában

Digitálisan felújították Mészáros Márta Örökbefogadás című filmjét, amelyet a berlini premier után február 19-án mutatnak be az Uránia Nemzeti Filmszínházban.

MTI

A Magyar Nemzeti Filmalap közlése szerint Mészáros Márta történelmet írt az 1975-ös Berlinalén: Örökbefogadás című filmjével első magyarként és első nőként nyerte el a fődíjat, az Arany Medvét. Idén a berlini nemzetközi fesztivál a film digitálisan felújított változatának bemutatásával tiszteleg Mészáros Márta munkássága előtt.

PestiSracok facebook image

Néhány nappal a berlini bemutató után Budapesten az Uránia Nemzeti Filmszínház a Magyar Nemzeti Filmalap - Filmarchívummal együttműködésben is bemutatja a film felújított változatát, a vetítés előtt pódiumbeszélgetésen találkozhat a közönség Mészáros Mártával. Az Örökbefogadás főszereplője, Kata (Berek Kati) vidéki özvegy munkásasszony, aki a negyvenes éveinek az elején jár. Mindenáron tartozni szeretne valakihez, és mivel más választása nincs, nős szeretőjétől, Jóskától (Szabó László) szeretne gyereket. Bár Kata minden felelősséget vállal, a férfi nem akar bonyodalmat. Egy nap bekopog hozzá a közeli nevelőintézetből megszökött fiatal korú Anna (Vígh Gyöngyvér), szobát keres, ahol a fiújával találkozhatna. Kata összebarátkozik az öntörvényű lánnyal és segít neki megszerezni az engedélyt ahhoz, hogy összeházasodhasson a barátjával. Az Annával való találkozás neki is bátorítást ad meghozni a döntést, hogy örökbe fogadjon egy csecsemőt és életét a másoktól való függőségek nélkül rendezze be.

Fotó: filmtett.ro

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!