Pesti Srácok

Magyar Virtus - Velünk élő legendák - Török Ádám a fuvolista arc

Magyar Virtus - Velünk élő legendák - Török Ádám a fuvolista arc

Sorozatunk hatodik hatodik részében egy igazi ARC mutatkozik be. Arc, mert karakteres, felismerhető, szerethető. 50 éve zenél, és bár nem kifejezetten populáris, amit csinál, valamiért mégis mindenki ismeri a nevét. És az arcát. Török Ádám nagyon jó arc. Egy kis könnyed, flegma humor, és végtelen zeneszeretet. A világ legjobb fuvolistái között tartják számon, és a blues világában tényleg nemzetközi sztárnak számít. Mégis, ízig-vérig budapesti srác, és még 70 évesen is srác. A Mini együttessel robbant be, és kisebb kitekintéseket, rövidebb-hosszabb ideig működő átmeneti formációkat követően mindig ugyanoda is tér vissza. A rock örök, a blues halhatatlan, Török Ádám pedig ezek közül minden. Is.

Nálunk nincsenek komoly, értékelhető zenei teljesítmények, a magyar pop- és rockzene mindig a nemzetközi trendek után kullogott, a fasorba' se vagyunk... igaz? Mutassuk már meg hogy nem így van! - ezt a célt tűzte ki maga elé Kosik Kristóf, aki évtizedeken át sikeres, a nagypolitikában is fajsúlyos ügyvédként egyszer csak úgy döntött: ezentúl a hobbijának, a zenélésnek és a magyar zenetörténet kutatásának szenteli idejét. Jeszenszky Zsolt nagyjából fordított utat jár: 25 éves zeneipari múlttal a háta mögött lett "politikai hobbista", de persze zenei múltját, sem a zeneszeretetet nem tudja, nem is akarja maga mögött hagyni. A "Magyar Virtus" sorozatban egy-egy fél órára visszaveszi legkorábbi sapkáját, és ismét zenészekkel beszélget. Zsolté a szkeptikus szerep, hogy megkérdőjelezze, vagy legalábbis úgy tegyen, mintha nem értené, hogy miért is vált legendássá egy-egy honfitársunk a zene világában; Kristóf pedig az "angyal ügyvédjeként" mindegyiküket nem hogy megvédi, hanem kellően fel is magasztalja. No. és persze, hogy felbukkannak maguk az érintettek is...

PestiSracok facebook image

A videót készítette Ragács András operatőr/vágó és Dittrich Ervin Endre operatőr

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!