Pesti Srácok

44. Kaláka Fesztivál - Június 27. és 30. között Egerben!

44. Kaláka Fesztivál - Június 27. és 30. között Egerben!

Június 27-30. között 44. alkalommal kerül megrendezésre a Kaláka Fesztivál Egerben. Ez a nagy hagyománnyal bíró rendezvény a magyar kulturális élet és a magyar műveltségből táplálkozó művészet ünnepe. Kicsik és nagyok, gyermekek és felnőttek tölthetnek el négy napot a magyar zenei élet jeles képviselőivel gyönyörű környezetben és merítkezhetnek meg a magyar irodalom, népzene és világzene ihlette előadásokban.

A tavalyi fesztiválhoz hasonlóan kísérőprogramként idén ismét megrendezik az ÖKOKALÁKA szemléletformáló vásárt és börzét. A fesztivált a Szélkiáltó, a Kaláka és a Miskolci Szimfonikus Zenekar „Hangol már a zenekar” című közös produkciója nyitja Gryllus Samu vezénylésével. Június 28-án a Kaláka: Kárpátoktól a Karib-tengerig című dokumentumfilm bemutatóján vehetnek részt az érdeklődők, amelyet egy közönségtalálkozó követ. Este számos zenei program várja a fesztiválozókat, melyek zárásaként 22 órától Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák lépnek színpadra Magyarország leginnovatívabb bigbandje, a Modern Art Orchestra közreműködésével. A Kaláka Fesztivál harmadnapján, szombaton több kiemelkedő koncert mellett Magyarországon az egyik legnépszerűbb, külföldön pedig a legismertebb magyar népzenei együttes, a Muzsikás lesz hallható Kacsó Hangával kiegészülve. A vasárnapi zárónapon 17 órától a Magyar Örökség díjjal kitüntetett Pál István Szalonna és bandája Kárpát-medencei népzenei világukkal várják a közönséget. 22 órától az Érsekkertet a kétszeres Fonogram-díjas Kerekes Band moldvai zene pulzálását idéző atmoszférája tölti be.

PestiSracok facebook image

A programoknak az Érsekkert mellett a Gárdonyi Géza Színház, az Uránia mozi és a Bródy Sándor Könyvtár ad otthont. A fesztivál névadója és házigazdája a Kossuth- és Primissima-díjas és még számtalan szakmai elismerés tulajdonosa, a Kaláka együttes. A több mint félszázad év alatt közel 15 ezer koncertet adtak itthon és szerte a világban, valamennyi kontinens több országában. Közúton, levegőben és vízen többször körbejárhattak volna az Egyenlítő körül a Földet. Csaknem 2 ezer verset énekelnek magyar és külföldi költőktől. Több tucat rajzfilm zenéjének szerzői és előadói, többek között a „Magyar népmesék” és a „Mesék Mátyás királyról”. 1992-ben a Hungarotontól Platina-lemezt vehettek át. A zenekar tagjaival mindenhol lehet találkozni Egerben a fesztivál idején, s nem csak a fellépéseiken. Koncertet adnak csütörtökön a Gárdonyi Géza Színházban, szombaton és vasárnap délelőtt a kifejezetten gyerekeknek szóló zenei és más programokat felvonultató Gyerekfesztiválon, és – a hagyományokhoz
híven – vasárnap este. További információ és a részletes program: https://kalakafesztival.hu/

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.