
Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 2998 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 5 idős krónikus beteg. Ezzel 340 főre emelkedett az elhunytak száma, 629-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból. 1005 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 51-en vannak lélegeztetőgépen. A betegek számának növekedése miatt a kórházak felkészültek a tömeges megbetegedések fázisára és növelték ágykapacitásaikat.
Továbbra is a csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. Ezért a védekezés most kezdődő második szakaszában is – amikor vidéken a kijárási korlátozás helyébe új szabályok lépnek életbe – fontos az ajánlások és a szabályok betartása, az idősek és a krónikus betegek fokozott védelme.
Ahogy az eddigi elhunytak adataiból is látszik, a koronavírus az idősekre a legveszélyesebb, ezért továbbra is arra kérjük az időseket, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat. Az idősotthonok ellenőrzése zajlik, az intézmények vezetőit és a fenntartókat kérjük a járványügyi intézkedések fokozott és folyamatos végrehajtására.
MTI; Fotó: traumaközpont.hu
Jópalóc
2020-05-03 at 09:04
Mindannyiunk érdeke, hogy ezt járványt a legkisebb életveszteséggel, társadalmi kárral, és gazdasági visszaeséssel éljük túl.
E cél érdekében talán a legfontosabb, hogy a vírusfertőzés terjedését akadályozó, a lakosság szokásos életvitelét korlátozó intézkedéseket oly módon határozzuk meg, hogy azok a kívánt célt a legnagyobb mértékben szolgálják, hozadékuk lehetőleg a legnagyobb legyen, de ne gyötörjék felesleges módon az
embereket.
A szubjektív, érzelmi alapú ötletelés helyett mérnöki jellegű szemléletre volna szükség a korlátozó intézkedések meghatározásánál!
Kőolajat a geológus nem ott keres, ahol biztosan nincs (pl a magas hegységi zónákban), erőfeszítéseit oda összpontosítja, ahol azt az előzetes földtani
kutatások az olaj jelenlétét valószínűsítik.
Ha Magyarországon a napi új vírusfertőzöttek száma mondjuk átlagosan 80 fő, és ennek egyik felét bizonyítottan idősotthonokban, ill. egészségügyi intézményekben feltárt esetek, másik felét a már fertőzött személyek családtagok felé továbbadott fertőzései adják, akkor a védekezést erre a két területre kellene összpontosítani és fel kellene hagyni a járvány terjedése szempontjából gyakorlatilag indiferens pótcselekvésekkel, mint úgyszólván a teljes lakosság maszk mögé kényszerítésa, a kirándulóhelyektől való elzárása, annak tiltása, hogy az emberek (az időseket is beleértve), vidéki ingatlanjaikat az aktuális tavaszi munkák elvégzése érdekében felkeressék. Meddig lehet még az időseket olyan életviszonyok között tartani, melyhez képest a tömeggyilkos, 25 éves börtönbüntetésre ítélt Anders Breivik életkörülményei irigylésre méltónak tűnnek?
bl
2020-05-03 at 08:58
A nagyobb szabadság nagyobb veszélyeket rejt, most kell óvatosnak lenni.
A nyitás (például az érettségik megtartása) negatív mérlege 4-10 nap múlva már látszódni fog. Az lenne a jó, ha befejeződnének végre az új megbetegedések, az lenne az igazi nyitány.
Helga
2020-05-03 at 10:06
A korlátok felszabadításával valóban nőhet a fertőzések száma, de ha a helyébe lépő szigorításokat: a szájmaszk és a kesztyű viselését mindenki komolyan veszi, nem lehet komolyabb baj. S az érettségi vizsgák megtartása nem okozhatnak különösebb veszélyhelyzetet. Amivel viszont mindenképpen számolni kell, hogy a jelenleg házi karanténban lévők közűl (számuk a sajtó szerint ezernél is többre becsűlhető) kerülhetnek még ki olyanok, akik akár kórházi ápolásra is szorulnak. Az is veszélyforrás lehet, hogy ha tömegesen keresnék fel a budapestiek a vidéki strandokat, mert a Operatív-törzs feltételezése alapján is a fertőzők száma sokkal több, mint az igazoltan fertőzötteké. Éppen ezért az egyes ember felelőssége jelentősen megnő a korlátok feloldása révén. Mert nem jött mêg el az “ereszd el hajamat” időszak. Viszont az örvendetes, hogy jelentősen csökkent az elhalázások száma. S bízzunk a szakemberek áldozatos munkájában, s azon törekvésükben, hogy a gyõgyszeres kezelésnek köszönhetően egyre kevesebben kerüljenek intenzįv osztályra, s az ùj kezelésnek köszönhetően egyre kevesebben kerüljnek lélegeztető gépre. Köszönet érte.
A mi dolgunk: vigyàzni magunkra, vigyázni egymásra!
moliere
2020-05-03 at 10:47
Az lenne a jó. Arra lenne igény. 😀 Azt tényleg lájkolnák.
Itt lappang, berobban.