Pesti Srácok

A baloldal vissza akarja vetetni Brüsszellel a tanárok és az óvónők megemelt bérének a fedezetét

A baloldal vissza akarja vetetni Brüsszellel a tanárok és az óvónők megemelt bérének a fedezetét

Történelmi mértékű béremelés kezdődött a közoktatásban, így a fizetések jövőre elérik a diplomás átlagbér nyolcvan százalékát. Sok pedagógus csalódott kellemesen ennek köszönhetően – mondta a Magyar Nemzetnek adott interjúban Maruzsa Zoltán. A Belügyminisztérium köznevelési államtitkára az interjúban felháborítónak nevezte, hogy a baloldal vissza akarja vetetni Brüsszellel a tanárok és az óvónők megemelt bérének a fedezetét, de bízik benne, hogy az Európai Bizottság ellenáll a nyomásnak, és betartja az ígéretét. Maruzsa Zoltán arról is beszélt, hogy nőtt a tanárképzésre jelentkező fiatalok száma, még a természettudományos szakok is népszerűbbé váltak.

– mondta el a Magyar Nemzetnek Maruzsa Zoltán.

A Belügyminisztérium köznevelési államtitkára szerint a változás egyértelműen kedvező, ezt már "a terepen is lehet érezni": a pedagógus foglalkoztatotti jogviszonyban dolgozók létszáma növekedésnek indult, a felsőoktatási felvételi jelentkezéseken pedig a második legnépszerűbb terület lett a pedagógusképzés.

PestiSracok facebook image

Hozzátette: van olyan pedagógus, aki puhatolózik, a munkáltató viszont nem feltétlenül bízik abban a munkavállalóban, aki egyszer már otthagyta tanév közben a gyerekeket. A bizalom újraépítése időt igényel.

– fejtette ki.

Azzal kapcsolatoban, hogy a tanárokat tömegesen át fogják-e vezényelni, és nem a lakóhelyükhöz közel fognak dolgozni Maruzsa Zoltán azt mondta:

Az államtitkár beszélt az ellentétekről is, kifejtette, hogy "szakszervezetisnek lenni éppen ezért a világ legegyszerűbb dolga, mert mindig többet kell kérni, mint amit a kormány éppen ad, ezt jó hangosan kell elmondani, és akkor kifelé azt mutatják, hogy ők aztán harcolnak". – mondta. Az EU-s forrásokkal kapcsolatban Maruzsa Zoltán arról is beszélt, hogy a baloldal mindent meg akar tenni annak érdekében, hogy Magyarországtól elvegyék a tanárok bérének a fedezetét.

A kérdés az, hogy az Európai Bizottság ellen tud-e állni ennek a politikai nyomásnak.

Magyar Nemzet; Fotó: Hatlaczki Balázs/PS

Ajánljuk még