Vádemelési javaslattal zárult a nyomozás a momentumosok gerjesztette hídfoglalás résztvevői ellen

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az április 22-i tüntetést követő hídfoglalás kapcsán a közérdekű üzem megzavarása kísérlet miatt indított nyomozást befejezte, és az iratokat megküldte az ügyészségnek.
A nyomozás adatai szerint 2025. április 22-én Budapesten, az V., Ferenciek terére bejelentett és a rendőrség által tudomásul vett gyűlés résztvevői közül többen gyalogosan a Szabadság híd irányába indultak jogellenesen.
A vonulók a Vámház körúton a villamospályát is elfoglalva folytatták útjukat, ezért a rendőrség a közlekedés biztonságára való tekintettel a busz- és villamosközlekedést is korlátozta.
A vonulók közül többen a Szabadság hídon az úttestre leültek, ezzel akadályozták a forgalmat.
A rendőrök a hídon ülőket többször felszólították, hogy a jogsértő magatartásukat fejezzék be, melynek nem tettek eleget, emiatt megkezdték velük szemben az intézkedést. A rendőrök az intézkedés során többekkel szemben testi kényszert is alkalmaztak, mivel passzív ellenállást tanúsítottak.
Az intézkedés befejezését követően a villamosjárat újra elindult.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság csoportosan elkövetett, közérdekű üzem működése megzavarása bűntett kísérlet megalapozott gyanúja miatt indított nyomozásban öt embert hallgatott ki gyanúsítottként.
A nyomozók az eljárásban a szükséges intézkedéseket elvégezték és az iratokat megküldték az illetékes ügyészségnek.
Közérdekű üzem működésének megzavarása Btk. 323.
A Büntető törvénykönyv szerint aki a közérdekű üzem működésének megzavarására irányuló előkészületet követ el, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.