A globális háború a mezőgazdaság ellen egyáltalán nem összeesküvés-elmélet. A brit komcsik “végre” megtalálták a módját, hogy előbb-utóbb teljesen kivehessék az emberek kezéből az élelmiszertermelést, ezzel pedig kiszolgáltatottabbá, zsarolhatóbbá tegyék a lakosságot. Keir Starmer kommunista kormánya ugyan még nem fekete autókkal és fegyverekkel „államosít”, de erre nincs is szüksége, hiszen az új örökösödési adók formájában megtalálta a tökéletes módszert arra, hogy hamarosan ne maradhasson semmilyen föld magánkézben – egy új törvény miatt ugyanis azok, akiknek a családja generációk óta mezőgazdasággal foglalkozik, soha többé nem tudják átadni a farmjaikat a gyermekeiknek, unokáiknak, ahogy azt a nagyapák és dédapák rájuk hagyták örökül. A cél: az élelmiszer feletti totális kontroll, így az emberek felett gyakorolt totális irányítás.
Bár ez összeesküvés-elméletnek tűnhet, a cél nem lehet más; Keir Starmer kommunista kormánya Rachel Reeves pénzügyminiszter vezetésével ugyanis kifejezetten a családi gazdaságokat célozza meg egy új örökösödési adótörvénnyel, ami lényegében azt jelenti, hogy bármelyik gazda az Egyesült Királyságban, aki halála után a farmját szeretné átadni a gyermekeinek – ahogy azt évszázadokon át tették –, most nem tudja ezt megtenni anélkül, hogy a gyerekei 20% örökösödési adót ne fizessenek az összes olyan vagyontárgy után, amely meghaladja az egymillió fontot.
A haladó, progresszívek azt próbálják meg elhitetni az emberekkel, hogy ez csak a leggazdagabb farmerek vagyonát, a legnagyobb farmokat érinti, ami egész egyszerűen nem igaz: bárki, aki ismer gazdákat vagy tud valamit a 21. századi mezőgazdaságról, tudja, hogy egy átlagos farm, a föld értékével, a szerszámokkal, eszközökkel, gépesítéssel, állatokkal együtt erőlködés nélkül átlépi ezt a küszöböt, így a legtöbb családi farm, még a legkisebbek is, érintve lesznek ezzel az örökösödési adóval.
Zárójelben jegyezzük meg, az örökösödési adó önmagában egy megvetendő kommunista eszme. Jogosan merül fel a kérdés, hogy mi köze van az államnak bármilyen tulajdonodhoz, ha meghalsz? Zárójel bezárva.
Hogy mi a célja ennek az intézkedésnek, az egészen egyértelmű: hogy az állam, vagy a nagyvállalatok rátehessék a kezüket a családi farmokra, ezzel pedig előbb-utóbb totális kontrollt gyakorolhassanak az élelmiszertermelés, és ezáltal élelmiszer fölött.
Nagyon hasonló célt szolgált a holland farmerek tönkretételére irányuló holland kommunista mesterterv, amit ők „kibocsátáscsökkentési kormánystratégiának” hívnak, és melynek értelmében 11 200 állattenyésztő telepet akartak bezárni, és további 17 600-nak pedig csökkenteni akarták az állatállományát. Emiatt a gazdák megélhetése veszélybe került, de ott volt épp a sarkon az állam és egyes nagyvállalatok, akik szívesen felvásárolták a csődbe ment farmerek földjeit, nagyon olcsón.
A „traktorsarcként” emlegetett változás komoly ellenállást váltott ki a gazdák körében, akik tiltakozó megmozdulást terveznek Londonban november 19-én. A kormány a kudarcát úgy próbálja megelőzni, hogy rémhíreket terjeszt azzal kapcsolatban, hogy militáns farmerek lázadoznak a kormány ellen, aki pedig mindenkinek csak jót akar.
Tipikus kommunista tempó.
Az egész egyébként rendkívül szívszorító: Sir Geoffrey Clifton-Brown képviselő megosztotta egy aggódó, 75 éves gazda üzenetét, aki attól tart, hogy az új szabályozás tönkreteszi élete munkáját.
Azt mondta:
Hogyan válaszolna a miniszter a 75 éves gazdámnak, aki múlt héten küldött nekem egy e-mailt? Azt írta: ‘Hosszú órákat dolgozunk, általában egyedül, a mezőgazdaságnak az egyik legmagasabb öngyilkossági rátája van a különböző iparágak közül. Manapság sokat beszélnek a mentális egészségről és a munkahelyi stressz csökkentésének szükségességéről. Mégis a pénzügyminiszter és a mezőgazdasági államtitkár múlt héten tönkretette mindazt, amiért valaha dolgoztam.’
Bármennyire is meglepő, a kommunistákat az ilyesmi nem hatja meg, folytatják az emberek életének tönkretételét, ahogy mindig is tették, és természetesen most is a farmerek lesznek a hibásak.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS