A szászországi belügyminiszter, Armin Schuster az új Rote Armee Fraktion (RAF) színre lépésére figyelmeztet a budapesti embervadászat elkövetői, a Hammerbande szélsőbaloldali német antifa rohamosztag kapcsán. A Hammerbande 20 tagja vonult illegalitásba. időközben újabb embervadászt kaptak el, ezúttal Milánóban. Az eredeti RAF egyébként Budapesten is követett el terrortámadást: december 23-án lesz 32 éve, hogy két RAF-terrorista felrobbantotta az Izraelbe tartó orosz zsidók autóbuszát.
Éledezni látszanak a német politikusok is a szélsőbaloldali antifák egyre erőszakosabb támadásai nyomán. Ezúttal Szászország belügyminisztere, Armin Schuster vont párhuzamot a hírhedt antifa rohamosztag, a Hammerbande és az egykori nyugatnémet terrorcsoport, a Rote Armee Fraktion (RAF – Vörös Hadsereg Frakció) és tettei között.
Az antifák ügyeiről jól értesült Dokumentation Linksextremismus X-oldalán közölt friss összeállításában bemutatja, hogy a budapesti, februári embervadászatot is szervező és végrehajtó Hammerbande tagjai közül kiket köröznek a magyar hatóságok. A magyar körözési listákon még szereplő két Hammerbande-tag elfogásáról és bíróság elé állításáról is beszámolnak a német kollégák.
Egy német és egy olasz antifa rohamosztagost fogtak el
Az egyikük, Simeon Ravi Trux elfogásáról a PestiSrácok.hu is beszámolt, a magyar lapok közül eddig egyedüliként. Berlinben fogták el a budapesti embervadász rohamosztag, a Hammerbande tagját, Simeon Ravi Trux 23 éves német szélsőbaloldali bűnözőt – írtuk meg néhány napja. Truxot egy razzia során fogták el a német főváros egyik peremkerületében, őrizetbe vették, majd a vizsgáló bíró elrendelte a letartóztatását. Egyben elkezdődött a jogi eljárás, amely során bíróság dönt arról, Trux kiadható-e Magyarországnak. Hazánk három elfogatóparanccsal keresi az antifa rohamosztagost aljas indokból, bűnszervezetben, sorozatban elkövetett súlyos testi sértés miatt.
A Dokumentation Linksextremismus most a Hammerbande egyik olasz tagjának, Gabriele Marchesinek a milánói elfogásáról is beszámolt. Őt szintén letartóztatták, és bíróság dönt a Magyarországnak történő kiadásáról.
A szakportál emlékeztet arra, hogy 2023. február 9. és 12. között baloldali szélsőségesek nemzetközi csoportja hajtóvadászatba kezdett Budapesten. Megtámadtak 8 embert “jobboldalinak” tartottak ruházatuk miatt, köztük egy magyar eladót és egy lengyel turistacsoportot, valamint németeket.
Három antifa rohamosztagos januárban bíróság elé állhat
A magyar rendőrség hat gyanúsítottat vett őrizetbe, köztük a baloldali szélsőséges csoport Hammerbande ismert tagjait, Tobias Edelhoffot és Anna Christina Mehwaldot Berlinből, valamint Ilaria Selist Milánóból. Edelhoffot és Selist letartóztatták, Mehwaldot bűnügyi felügyelet alá helyezték, amit aztán februárig meg is hosszabbítottak. Ő Németországban várja a bírósági eljárás kezdetét, ugyanis mindhármuk ellen vádat emelt időközben a Fővárosi Főügyészség. A per várhatóan 2024. január 29-én kezdődik Budapesten.
Egy sor rohamosztagost továbbra is keresnek a magyar hatóságok. A keresettek mind a Hammerbandéhoz kapcsolódnak és időközben elítélt vezetőjükhöz, Lina Engelhez. Köztük van Lina Engel (egykori) vőlegénye, a rendkívül agresszív Johann Guntermann. Ellene Szászország ügyészsége szintén nyomoz és emberölési ügyek miatt 10 ezer eurót tűztek ki a fejére.
A német hatóságok szerint a Hammerbande 20 tagja vonult illegalitásba, köztük a magyarországi embervadászattal megalapozottan gyanúsítottak is. Szászország belügyminisztere, Armin Schuster (CDU) ezért kifejezetten figyelmeztetett egy új RAF veszélyére.
Mit lehet tudni az eredeti Rote Armee Fraktionról?
A Vörös Hadsereg Frakció (németül Rote-Armee-Fraktion, röviden RAF), eleinte vezetőiről elnevezve, Baader–Meinhof-csoport (németül: Baader-Meinhof-Gruppe vagy Baader-Meinhof-Bande) egy szélsőbaloldali terrorszervezet, amely 1968 és 1998 között tevékenykedett Nyugat-Németországban. Alapítója Andreas Baader, Gudrun Ensslin, Horst Mahler, Irmgard Möller és Ulrike Meinhof. Kezdetben olyan neves értelmiségiek is rokonszenveztek a csoporttal, mint Jean-Paul Sartre és Heinrich Böll. A terrorszervezet a harmadik világ felszabadítási mozgalmait akarta segíteni az imperializmus központjában folytatott háborújával, tagjai magukat városi gerillákként definiálták. Radikalizálódásukban kulcsszerepe volt a Benno Ohnesorg-gyilkosságnak. A szervezetnek soha nem volt tíz-húsz embernél több tagja, az utánpótlás a Vörös Segély-csoportokból és a Kínzásellenes Bizottságokból érkezett. Kezdetben, az 1970-es évek elején a német fiatalok jelentős része szimpatizált a mozgalommal, az elveivel egyetértett, később azonban az egyre durvuló módszerek miatt támogatásuk egyre csökkent. A RAF-ot külföldről is támogatták, elsősorban a keletnémet titkosszolgálat és palesztin szélsőségesek. (Forrás: Wikipédia-szócikk)
Mi köze volt a RAF-nak 1991-ben a Ferihegyi gyorsforgalmi úton zsidókat szállító autóbusz felrobbantásához?
RAF-tagok robbantották fel az orosz zsidók buszát 1991. december 23-án a Ferihegyi gyorsforgalmi úton. A merényletet elkövető RAF-tagok 1991-ben érkeztek meg Magyarországra. Horst Ludwig Meyer és Andrea Klump a Vörös Hadsereg Frakció Harmadik generációjához tartoztak, 1988-ban ők kísérelték meg a spanyolországi Rota amerikai katonák által használt klubjának felrobbantását. Meyer egy hamisított nyugatnémet útlevéllel, az 1953-ban Bonnban született Winfried Robert Georg Hamdaker néven utazott be az országba és lakást bérelt a Műszaki Egyetem egyik lágymányosi kollégiuma mellett.
Meyer december 14-én két Fiat Tipo típusú autót bérelt ki egy hétre a fővárosi Autótaxi Vállalat autókölcsönzőjétől, majd a bérletet lejártának napján három nappal meghosszabbította. Az egyik bérautót a merénylet előtt egy nappal, december 22-én reggel 7 óra előtt állították le a Ferihegyi gyorsforgalmi út mellett, közel a Ferihegy 1-es terminál bejáratához, közvetlenül egy hirdetőtáblát tartó pózna lábához. A másik autóval a merénylet helyétől mintegy 120 méternyire figyelőállást vettek föl az út mellett futó ceglédi vasútvonal túloldalán. Az egyik vágányon napok óta egy kavicsot szállító tehervonat vesztegelt, amely mögött a figyelőhelyként szolgáló autót elrejtették. A szovjet zsidók rendőri biztosítással közlekedő autóbusza 23-án délelőtt 9:40-kor haladt el a pokolgépet rejtő bérautó mellett. Az autóbusz elhaladásakor Meyer működésbe hozta a berendezést, ám az nem a megfelelő pillanatban robbant. A busz és a konvojt záró rendőrautó is elment már a pokolgép mellett, amikor a detonáció bekövetkezett. A robbanás ereje a rendőrautót nekilökte a busz hátuljának. Mindkét jármű kigyulladt, a busz mögött haladó autóban ülő rendőrök súlyos égési és repeszek okozta sérüléseket szenvedtek. Az autóbuszon utazók közül négyen könnyebben megsebesültek, de az égő járművet mindenki el tudta hagyni. Meyert később Bécsben bankrablás özben osztrák rendőrök agyonlőtték. Klump egy másik terrortámadás miatt 20 évet kapott.
Kiemelt kép: A Dokumentation Linksextremismus X-oldalán közzétette a magyar hatósági elfogatóparancsok alapján, hogy kiket köröznek a Hammerbande tagjai közül. Gabriele Marchesi-t időközben elofgták Milánóban. (Forrás: Dokumentation Linksextremismus X-oldal)
Facebook
Twitter
YouTube
RSS