Lehet, hogy a cím egy kissé kattintásvadász, és beismerjük, nem teljesen a valóságot tartalmazza: az ég színe ugyanis a napfény légtérhez való érkezési szögének függvényében változhat, ahogyan több fűféle is van, aminek nem zöld a színe. A harmadik állítás azonban pontos.
Tudják, hogy ki nyeri meg holnap az amerikai elnökválasztást Pennsylvania államban? Nem tudják? Azért mert nem nézték a mexikói nagydíjat az ABC egyik alcsatornáján. Az egyik legnagyobb amerikai telekommunikációs cég ugyanis ennek a futamnak a szünetében jelentette be, hogy a szavazatok 52 százalékával Kamala Harris nyert, még október 31-én, vagyis hat nappal a választás előtt. Érdekesség, hogy az esetről ugyan több helyen is beszámoltak, mára azonban egyedül a The Telegraph fizetőfal mögé elrejtett cikke maradt fenn róla.
Az ABC természetesen azonnal elnézést is kért, és kijelentették, hogy “csak tesztelték a berendezéseket”. Igen, ez persze azonnal megmagyarázza a dolgot, azt is hogy miért pont ezzel a hírrel, hogy miért a pontos arányok megjelenítésével (a felirat szerint Harris 3.293.712 szavazatot (52%), míg Trump 2.997.793 voksot (47%) kapott), ezek tudniillik náluk csak úgy ott voltak.
Azt sem magyarázza meg a dolog, hogy miért szólították fel a demokraták az amerikai médiacégeket, hogy ha megjelenik Trump győzelmének a híre, azt el kell hallgattatni, és a közösségi médiát is felszólították, hogy kezelje a dolgot álhírként (Musk biztosan megteszi, miután Harris alelnökjelöltje lebuzizta, így kell barátságot építeni).
Mindennek fényében úgy gondoljuk nem túlzás kijelenteni, hogy a demokraták el akarják csalni a választást. Azt nem mondjuk, hogy egyszer már megtették, hiszen akkor letilt minket a Facebook-de fogalmazzunk úgy, hogy nem új keletű az ötlet. Látták például a 2012-es Képtelen kampány című filmet? Röviden összefoglalva, a vígjáték két helyi jelölt választási harcáról szól, majd a végén kiderül, hogy tök mindegy milyen volt a kampány, a végén az nyer, akit a digitális szavazatszámláló gépek gyártói támogatnak.
Egyébként ilyen gépek vannak, ezekkel bonyolítják le a választást, egy demokrata szenátor férje üzemelteti őket, csak szólunk. Néhány helyen be is üzemelték őket, így működnek:
Ah, csodás dolog ez a demokrácia…
Forrás: The Telegraph; Fotó: ABC
Facebook
Twitter
YouTube
RSS