A Tisza Párt elnöke írta közösségi oldalán, hogy nem látja a beígért 17 ezer honvédségi embert az árvíz által veszélyeztetett területeken. A felvetődött kérdésekkel kapcsolatban Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője részletes tájékoztatást adott, hangsúlyozva, a honvédség több helyszínen is aktívan részt vesz a munkálatokban, és szükség esetén azonnal készen áll a beavatkozásra, számolt be az Index.
„Miért csak a civilek ezrei vannak a gátakon? Hol vannak a magyar honvédség katonái? Csak óriásplakátokon? És az állandóan emlegetett tartalékosok?” – címezte közösségi oldalán közzétett üzenetét Orbán Viktor miniszterelnöknek Magyar Péter. Siklós Gabriella elmondta, a vízügy munkatársai mellett a honvédség egységei jelenleg is dolgoznak Mosonmagyaróváron, a Lajtánál, Dunaalmáson és Pilismaróton.
A honvédek háromórás váltásokban állnak készenlétben, és ha a vízügy vagy az önkormányzatok segítséget kérnek, azonnal reagálnak.
Folyamatos az egyeztetés velük, és hihetetlenül pozitívan állnak az egészhez
– hangsúlyozta a szóvivő, hozzátéve, hogy a helyszíneken már most is zajlanak a munkálatok. Ezzel szemben Magyar Péter kritikája, miszerint nincs elegendő katonai jelenlét, a szóvivő szerint nem tükrözi a valóságot. Siklós Gabriella egyértelműen cáfolta ezeket a vádakat, és kiemelte, hogy amikor kérik a honvédeket, azonnal ott vannak.
„Három helyen már megkértük őket, és azonnal be is avatkoztak” – tette hozzá. Hozzáfűzte, hogy itt hozzávetőleg ezer kilométer hosszú töltésrészről van szó, ahol el kell osztani az embereket. Mivel az árvízhelyzet gyorsan változik, interjúalanyunk leszögezte, hogy jelezzük, dél körül történt a beszélgetésünk.
A vízügy nem kapott jelzést, hogy hiány lenne eszközökből
Az Orbán Viktornak címzett Facebook-bejegyzésben a Tisza Párt elnöke felrótta, hogy miért nincsenek még készen a 2013-ban beígért dunai gátszakaszok, illetve miért nincsenek mobilgátrendszerek a legveszélyeztetettebb szakaszokon. Siklós Gabriella ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy az állami töltésvonalak jelentős fejlesztésen estek át az elmúlt években.
Több milliárd forint értékben újították fel a töltéseket. A Duna menti töltések megnyugtatóan jó állapotban vannak
– hangsúlyozta. Emlékeztetett, hogy egyes területeken az önkormányzatok irányítják a védekezést, így az eszközök megléte is az ő felelősségi körükbe tartozik. Tudomása szerint nem mindenhol alkalmaznak mobilgátakat, de a védekezés zökkenőmentesen zajlik. „Tudomásom szerint minden védekező településen ott vannak a vízügyi műszaki irányítók, és sehonnan nem hallottunk vissza semmilyen olyan gondot, hogy hiány lenne bármilyen eszközből” – mondta lapunknak a szóvivő.
Forrás: Index; Fotó: Képernyőkép
Facebook
Twitter
YouTube
RSS