A Jobbik alapszabályával ellentétes módon állított jelöltet a párt Fejér megye 4-es számú választókörzetében – írja az Újvárosi Valóság. A blog szerint így akár érvénytelen is lehet Kálló Gergely indítása, akit az MSZP, a DK, a Momentum, a Párbeszéd és az LMP is támogat.
A Jobbik dunaújvárosi jelöltje, a fővárosi Kálló Gergely összellenzéki támogatottsággal indul az időközi választáson és már le is adta az induláshoz szükséges ajánlóíveket. A DK, az MSZP, a Momentum, az LMP, valamint a Párbeszéd támogatását élvező Kálló azonban a Jobbik színeiben méretteti meg magát az időközi választáson, ami viszont a párt Alapszabálya szerint nem is lenne lehetséges. Minderről az Újvárosi Valóság blog írt, amely szerint “az önmagát nemzeti radikálisnak deklaráló Jobbik Magyarországért Mozgalom összefogása a kommunista utódpárttal és más internacionalista szövetségeseivel és a további együttműködésük is elvileg tilos lett volna, mert ellentétes a párt Alapszabályával”. Az Újvárosi Valóság idézi a párt 2018. április 28-án módosított Alapszabályának és Alapító Nyilatkozatának részleteit, amelyben egyebek mellett kimondják azt is, hogy
a Jobbik Magyarországért Mozgalom előtt álló elsődleges feladat a kommunista utódpárt és a vele összeforrt szélsőséges liberálisok eltávolítása a politikai hatalomból.
Az Újvárosi Valóság szerint ennek alapján, valamint a jelenleg is hatályos Alapszabály és az Alapító Nyilatkozat előírásai szerint a Jobbik nem társulhat a kommunista utódpárttal, mert célja éppen az, hogy eltávolítsa a hatalomból.
Csak hogy mindenki számára legyen világos az, hogy az MSZMP utódpártjával ölelkeznek Pintérék lelkesen, nem árt tudni, hogy az MSZP-t a kádári MSZMP (Magyar Szocialista Munkáspárt) XIV. kongresszusa hozta létre 1005 kongresszusi küldött szavazatával 1989. október 7-én. A Fővárosi bíróságra 1989. november 16-án beadott Bejegyzési kérelemben az szerepel, hogy “kérjük a tisztelt Bíróságot, hogy a Magyar Szocialista Pártot a törvényes feltételek megtételére tekintettel – az MSZMP jogutódjaként – vegye nyilvántartásba”.
– írja az Újvárosi Valóság, hozzátéve, hogy erre 1989. november 21-én sor került. A blog szerint a fentiek alapján a jelöltállítás akár érvénytelen is lehet, mivel az a párt Alapszabályával ellentétes módon valósult meg.
A Fejér megyei 4-es számú (a megye keleti felét lefedő) országgyűlési egyéni választókerületben azért kell időközi választást tartani, mert az itt tavaly áprilisban mandátumot szerző Pintér Tamást (Jobbik) októberben Dunaújváros polgármesterévé választották, és – mivel a két tisztség összeférhetetlen – a politikus lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról. Az országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottság eddig tíz pártot vett nyilvántartásba a választásra: Mi Hazánk Mozgalom, Magyar Munkáspárt, Tiszta Energiával Magyarországért Párt, Nemzeti Zöld Koalíció, Jobbik Magyarországért Mozgalom, Magyar Szocialista Párt, Lehet Más a Politika, Momentum Mozgalom, Párbeszéd Magyarországért Párt, Demokratikus Koalíció. Az időközi választáson indulni szándékozó jelölteknek ajánlóíveken kell megszerezniük az induláshoz szükséges, 500 érvényes támogató aláírást. A jelölteket január 10-én 16 óráig lehet bejelenteni.
Forrás: Újvárosi Valóság; Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap
Facebook
Twitter
YouTube
RSS