Budapest Főváros Kormányhivatala nemrégiben megállapította, hogy a Meseország mindenkié című kötet értékesítésével a Labrisz Leszbikus Egyesület tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot valósít meg, mivel a vitatott kiadványon nem tüntetik fel, hogy a mesékben a hagyományos nemi szerepektől eltérő viselkedésmintákat jelenítenek meg. A Soros által pénzelt szervezet válaszul perelni kezdett, és kampányolni a legismertebb magyar mesék ellen.
Budapest Főváros Kormányhivatala közleményben fogalmazta meg a Meseország mindenkié című kötet kapcsán, hogy mivel a fogyasztók nem kapnak előzetes tájékoztatást a könyv tartalmáról és témaköréről, így sérülnek a megfelelő tájékoztatáshoz való jogaik és érdekeik. Az egyesület ezért a továbbiakban köteles mindig teljes körű beszámolót nyújtani a tevékenységi körét érintő áruk esetleges értékesítésével kapcsolatban, amit a vitatott mesekönyvnél is alkalmazni kell. Az elmarasztaló határozatra reagálva a Labrisz egyesület ügyvivője az Identitás Magazinnak nyilatkozva közölte: be fogják perelni a fogyasztóvédelmet, ugyanis a jogi képviselőik jogszerűtlennek tartják ezt a döntést. Réday Dorottya teljességgel képtelennek nevezte a hatóság indoklását, sőt cáfolta, hogy a fogyasztók nem kaptak elég tájékoztatást a szervezet gondozásában megjelent kötetről, mivel elmondása szerint a sajtóban zajló botrány miatt mindenki pontosan tudta, hogy mit tartalmaz a mesekönyv.
Kíváncsiak lennénk, hogy mi az a kár, amit mondjuk okozni lehet ezzel, egy olyan társadalomban, ahol elég erőteljesen változóban vannak a nemi szerepek. Tehát jó is, ha a gyerekek foglalkoznak ezzel a témával
– vélekedett az első magyar LMBTQ-mesekönyv projektvezetője. A Soros-féle Nyílt Társadalom Intézet által támogatott egyesület továbbá azt hangoztatta, hogy az alaptörvény tiltja a hátrányos megkülönböztetést, ezért azt várják, hogy a határozatot támadó közigazgatási per végén – amelyhez a Háttér Társaság nyújt jogi képviseletet – a bíróság kimondja, hogy diszkriminatív és alaptörvény-ellenes a marginalizált csoportokat bemutató művek megbélyegzése. Emellett a szexuális kisebbség a közösségi felületeken is kampányol az igazáért: a Labrisz arra biztatja a támogatóit, hogy az eredeti eset példáját követve mindenki jelentsen be hasonlóan „megtévesztő” meséket, hiszen véleményük szerint nemcsak az LMBTQ-kiadvány, hanem a Vuk, a Bambi, a Csipkerózsika, a Maugli, a Frakk, a Tévémaci, a Timon és Pumba, valamint a Hupikék törpikék miatt is bejelentést lehetne tenni – írja a Magyar Nemzet.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS