
Bizonyos országok látszólag indokolatlannak tűnő dolgokat csinálnak néha, bizonyos politikusok pedig alkalmanként teljesen mást tesznek, mint amit az ember várna tőlük, vagy amit a választási kampányukban ígértek. De a politika már csak ilyen, erre remek példa többek közt Giorgia Meloni, aki megválasztása óta tett pár olyan dolgot, amikre nem számítottunk. Ezzel persze semmi baj nincs, biztosan tudja mit csinál, de mi is kíváncsiak lennénk a részletekre, ahogy arra is, hogy a “konzervatív Olaszország” nagy reménységével, Salvinivel mi a helyzet? Ő az egyik miniszterelnök-helyettes, de úgy tűnik, Salvini a nemzetközi politikai kezdeményezéseket teljes mértékben átengedte a miniszterelnök Giorgia Meloninak. Nem bírálta Meloni korábbi kijevi utazását sem, de valószínűleg ő a békét tartja, tartaná a legjobb megoldásnak, mégis úgy tűnik, mintha kivárna. Úgy gondoltuk, legjobb, ha ezekről megkérdezünk egy olasz politikust, Andrea Picchiellit, aki regionális képviselőként a Firenzei Regionális Tanácsban vezeti a Ligát, és egyébként jó kapcsolatot ápol Matteo Salvinivel is.
Ismeretes, Giorgia Meloni olasz miniszterelnök a háború első évfordulójához közeledve hivatalos látogatást tett Ukrajnában. Meloni azért kereste fel személyesen a konfliktus sújtotta övezetet, hogy biztosítsa a megtámadott ország lakosságát és kormányát arról, hogy Olaszország a végsőkig kitart Ukrajna mellett. Sőt, volt olyan is, hogy üvöltözve osztotta ki Meloni az olasz törvényhozásban azt az ellenzéki politikust, aki arról beszélt, hogy nem kellene tovább támogatni Ukrajnát. Ez a pálfordulás nyilván mindenkinek feltűnt, ezért természetesen ezzel kapcsolatban is kérdeztük Andrea Picchiellit, aki elmondta, Salvini és a Liga nem ismerte előre pontosan Giorgia Meloni külpolitikai céljait.
Ezen kívül mi vagyunk kormányon, ezért tiszteletben tartjuk a pozíciókat. Plusz, van egy külügyminiszterünk, Antonio Tajani, akinek nagy nemzetközi tapasztalata van, nem csak az európai intézményekkel kapcsolatban. Szóval tiszteletben tartjuk, hogy koalíciós partnerek vagyunk és hogy mi kormányzunk.
– fejtette ki.
A politikus azt is megemlítette, hogy korábban a Ligának nagyobb beleszólása volt a külpolitikába.
Mi a békét tartjuk a legjobb opciónak. Salvini és a Liga ezt aktívan képviseli, például Olaszország ukrán nagykövetével is találkozott, hogy beszéljenek a lehetőségekről. Nehéz arra válaszolni, hogy vajon elmenne-e Kijevbe, ha miniszterelnök lenne. Ezek a kormányon belüli egyensúlytól is függnek, és vannak nagyon sajátos helyzetek.
– mondta el a PS-nek Andrea Picchielli.
Ami még különös, hogy Matteo Salvini Meloni európai uniós bemutatkozó útjáról sem jót, sem rosszat nem mondott, de azt nehéz elhinni, hogy a jelenlegi Unióról időközben megváltozott volna a véleménye. A leglogikusabb magyarázat az lehet, hogy Salvini kivár, de hogy egészen pontosan mire, és vajon az idő neki dolgozik-e, arra nem könnyű választ adni. Andrea Picchielli azzal indokolta Salvini hallgatását, hogy a politikus teljes mértékben tiszteletben tartja a Giorgia Meloni miniszterelnöki pozícióját, de Salviniék még mindig nem értenek egyet a jelenlegi EU-val.
Koalícióban vagyunk, ami a Jobbközép Koalíció. Meg kell mutatnunk a választóinknak, hogy ez a szövetség európai szinten is egységes, kompakt koalíciót alkot. Természetesen az Európai Unióról alkotott vélemény nem változott. Nem vagyunk ellene, de a szabadság Európáját és az emberek Európáját akarjuk, nem pedig a bürokrácia Európáját, ahol mindent Brüsszelben döntenek el, miközben a a különböző régiók egyéni igényeit nem veszik figyelembe. Tehát nekünk, mint föderalistáknak, a helyi identitás és a helyi szükségletek figyelembe vétele a célunk.
– fejtette ki Andrea Picchielli.
Természetesen rákérdeztünk arra is, mi vitte rá Melonit, hogy ilyen rövid idő alatt az USA, a NATO, az EU melletti feltétlen elkötelezettségét is bizonyítania kelljen, hiszen nem ezt vártuk tőle, bár nem lehet azt mondani, hogy nagyon meglepődtünk. De ezt várta vajon tőle az olasz nép? Mi állhat a látszólagos behódolás mögött? Vagy ez csak a látszat, és mindez egy hosszabb távú terv része?
Giorgia Meloni megmutatta az elkötelezettségét az USA és a NATO irányába. Ez igaz. De nem értem ez miért meglepő, hiszen Olaszország a NATO-nak és az EU-nak is a tagja, a legfontosabb szövetségesünk pedig az Egyesült Államok.
– mondta az olasz politikus.
Ennek a koalíciónak, különösen a Liga befolyásával van esélye arra, hogy valóban megváltoztassa az Európai Uniót. És ez remek alkalom arra is, hogy más országok kormányaival, például Magyarországgal és Lengyelországgal együtt megváltoztassunk néhány őrült döntést, amit Brüsszelben hoztak meg. Ezt láthattuk Németországban is, ahol a kormány megvétózta azt a döntést, mely szerint 2035-re ki akarják szorítani a piacról a benzines és gázolajas autókat. Ezt a lengyel szövetségnek köszönhetően sikerült megvétózni, de ebben az esetben Németország is ellenezte. De szerintem vannak más fontos kérdések, mint a bevándorlás, az EU külső határainak a védelme, ezekben a kérdésekben egy szövetség Morawieczkivel, illetve Orbán Viktorral nagyon fontos lehet. És így meg tudjuk változtatni az EU-t. Szerintem a szavazóink látják és értékeli azt, hogy keményen dolgozunk Olaszország érdekeiért és az olasz emberekért, miközben belülről akarjuk megváltoztatni az uniót.
– fejtette ki Andrea Picchielli. A politikus az Oroszország ellen kivetett szankciókkal kapcsolatban a következőt mondta:
Az Oroszország elleni szankciók az EU összes többi országával együtt léptek életbe. A Liga mindig szkeptikus volt a fegyverszállítmányokat illetően, hiszen ezek olyan dolgok, amik nem kapcsolódnak a szankciókhoz. A szankciók maguk sem működtek egyébként úgy, ahogy várták. Én személy szerint ellenzem a szankciókat általában, mint a nyomásgyakorlás eszközét.
Andrea Picchielli úgy véli, ha vége lesz az ukrán válságnak, akkor nagyon nehéz lenne Oroszországot újra integrálni az európai vérkeringésbe.
Ez a Liga és Salvini projektje lenne, de nem látom ennek feltételeit jelen pillanatban.
– mondta.
Tradicionista
2023-04-22 at 15:20
A sok jó komment után csak annyit kérdezek,hogy ki a szemét?
Válasz: USA
Sajnos ez az igazság!
angelblind652
2023-04-19 at 12:04
Még az is lehet, hogy ebből a digó fertőből hozzánk költözik a pápánk. Mit mondhatnék? Itt érzi jól magát. Velünk meg az a baj, hogy legtöbbször fejjel megyünk a falnak, pedig igaz, tiszta, jó céljaink vannak. De ki szereti azt, hogy egy nép sajátmagánál különbet elismerjen. Ezért fognak a fejünkre koppintani megint. Meloni lavírozik a szarkupacok között, hátha végre megtalálja a kivezető utat a mocsárból. Ja és mi, mi tényleg NEM VAGYUNK VAZALLUSAI SENKINEK. Az is igaz, hogy az aranymosásnál felszínre kerül a szemét, de k*a rosszul néz ki, mert könnyű, de a víz elmossa 2024-ben..
Nahát
2023-04-19 at 10:31
Nagyon keskeny pallón jár az olasz kormány, az államadósságuk több mint 150%, bármikor lehet államcsőd, ha az IMF és Amerika úgy akarja. Nem irigylem Melonit.
lhotx
2023-04-17 at 12:41
Nagyrészt minden előttem szólóval egyetértek, de leginkább KF-fel, hogy szargletteléssel simítanák el az egyenetlenségeket. Gusztus dolga… Az USA-nak mindenesetre 2023. februárjához érkezve nincsenek szövetségesei, csak pár megfélemlített kiszolgálója, meg ellenségei — azok pedig a világ összes többi része.
(Bocsi, Dezse-B., az olvasást abbahagytam ott, hogy ő nem érti, „ez miért baj”, mert abban a pillanatban világos lett, hogy nemcsak téged, de engem is hülyére vesz.)
kanigunda
2023-04-17 at 12:28
Na most komolyan! Milyen okos ember lett meglepve? Nem tisztem védeni se OV-t se mást, de
egy kis jópofizás a spinével úgy sacc / kb. nem került semmibe.
Most akkor skubizok ezerrel, hogy is fog zümmügni ez a Meloni modell. Hogy fognak a sok
buzival meg boxossal meg sok keleti hőssel kikecmeregni onnan ahonnan ki akarnak mászni?
Hogyan lesz jobb nekik?
Hát, hajrá Mari néni!
na4
2023-04-16 at 21:42
Ki tart valakit hitelesnek, ha úgy forog, mint a szélkakas? Magyarul segget csináltak a szájukból.
Dodo
2023-04-16 at 16:10
Olaszország olyan, mint a világ többi országa, azaz a magyar célokat nem kell az orrukra kötni, mert nem érdekli őket és talán be is tartanának. Ja, hogy valódi változásokhoz szövetségesek kellenének nekünk? 9,5 millió ember nem kívánatos szövetséges. Kevés, gyenge. Sajnos meg kell várni, amíg a “nagy fehér főnök” államai újabb polgárháborút indítanak.
bressa
2023-04-16 at 12:49
Nagypapám aki részt vett az Isonzói csatában (is) mindig “piszkos digók”-nak emlegette őket!
Hajdúvitéz
2023-04-16 at 11:43
Végy egy Alfa Rómeót.
1. Cseréld le kasztnit egy műanyagból készültre.
2. Cseréld le a kerekeit 10 collosra.
3. Cseréld ki a motorját egy 600 kcm-es kétütemű motorra.
4. Hagy meg az Alfa Romeo logo-t.
És így járhatsz egy Trabant kinézetű Alfával.
Ez Olaszország az ún. olasz “jobboldal” vezetése alatt.
K
2023-04-16 at 10:16
Az Európai Unió “nyugati” tagállamaiban sok mecset nyílik, és sok keresztény templomot zárnak be.
Giorgia Meloni Olaszországa is erre az útra tévedt.
******
2020. július 10-én Recep Tayyip Erdoğan elrendelte a Hagia Szophia templom ortodox bazilika “épület” mecsetté alakítását, miután az Államtanács semmissé nyilvánította azt az 1934-es rendeletet, amellyel az Hagia Szophiát múzeummá nyilvánították. A nemzetközi tiltakozás ellenére a világörökség részét képező épület aktív mecsetként funkcionál tovább.
Naprózsa
2023-04-16 at 09:48
Salvini szokás szerint kivár. Mindig ki is fog várni, mert alapjában véve csak egy primadonna, fél a felelősségtől. Neki ez így tökéletes életforma, ő az örök ígéret, a hős, aki “csak kivár”.
Van az adósság, ami eddig az olaszokat még soha nem érdekelte. Aztán van a gerinc, ami nem sokuknak van. Meloninak pláne, mert akkor nem pont ellentétesen viselkedne, mint amiért megválasztották.
És van Afrika, amelyik míg őkelmék (látszólag) tökölődnek, meg nyilatkozgatnak, addig az arabok és a négerek úgy nagyjából mind felköltöznek Európába. Akkor aztán már édesmindegy, hogy mi van a hülye ukránokkal, meg az adósságokkal, hisz a barbárok kb. másfél évezred után, de most már iszlamizálás ürügyével végleg tönkreteszik Rómát műemlékestül, szétvert Pietástul, ledöntött Dávid szobrostul, lemeszelt Sixtus-kápolnástul…
De úgy látszik ez senkit nem izgat az olaszoknál…
nemzeti
2023-04-16 at 09:23
Ne várjunk mi magyarok Olaszországtól soha
semmi jót.
Lehet ott bárki a vezető.
Mindig csalódtunk bennük. Még jó,hogy most
nem tudják ezrével lelőni honfitársainkat.
Mint az 1. Világháborúban az isonzói csatákban,amelyekből volt csaknem tíz. Akkor is
szövetségesek voltunk velük. Aztán jött részükről a hátraarc és a kíméletlen mészárlás.
saghy rozalia
2023-04-16 at 09:16
Van aki egyetért az irányadókkal, van aki próbál a normalitás talaján maradni, ellenben nagyokat nyilatkozik a vezérelv mellett és bölcsnek hiszi magát pedig csak gerinctelen. Ez utóbbiak, nagy kárt okoznak, gyengítik a normalitásért folytatott küzdelmet. Tudjuk, ez van.
ViAM
2023-04-16 at 09:13
Salvini óvatos. Nem nyilatkozik, inkább rábízta Andreára, előzetes egyeztetés után.
Meloninak – egyelőre – az a szerencséje, hogy a nagy bunga-bungás kiesett az aktívak közül, mert Salvinivel már rég “elintézték” volna. Pótolni nehéz.
Egyébként pedig legyen az ő bajuk, kizárólag Magyarország sorsa érdekel, még akkor is, ha a világ minden pontja hatással lehet sorsunkra. Erre kell figyelnünk, s főleg kivédenünk a támadásokat, amikből bőven jut.
egresi istván jános ernő
2023-04-16 at 09:11
K:
Ez is nagyon jó elemzés!
K
2023-04-16 at 07:36
Olaszországra ugyanúgy érvényes az álszent álkeresztény attitűd, mint az USA-ra, így természetes hogy “szövetségesek”, különösen a közös NATO tagság alapján is.
Sajnos legutóbb Orbán Viktor is kijelentette hogy USA barát és legfőbb NATO szövetségese Magyarországnak.
Fenti cikkből idézve….:
Andrea Picchielli :
“És így meg tudjuk változtatni az EU-t.”
Ez egy nagyon gyerekes és naiv elképzelés…
-Az Európai Unió valóban megváltoztatható, és biztosan meg is fog változni az idő folyása közben,….: de sajnos csak ROSSZ irányba fog megváltozni.
2004 május 1 óta amióta Magyarország tagja az EU-nak, az Európai Unió az eltelt időben CSAK ROSSZ IRÁNYBA VÁLTOZOTT , tehát a jövő is ez lesz.
Annak idején az EU a béke pártján állt, és pusztán csak gazdasági együttműködésről szólt.
Ma pont az ellenkezője, háború párti , a gazdaságra rossz hatással van, és kizárólag ideológia alapján politikai diktátor, sőt agresszor.
Gyakorlatilag minden EU tagállam ezt a háborús agresszor politikát támogatja tagságával.
Mindehhez Olaszországban az is párosul hogy az államadósság miatt zsarolhatóak, mint ahogyan a korábbi hozzászólók is leírták.
Sajnos az is TÉNY Olaszországban, hogy a vallási álkereszténységet és álszenteskedést a maffia gyilkoló terrorja kíséri.
Sehol a világon nem volt olyan sok kormányváltás mint Olaszországban az elmúlt 70 évben , és ez a szélkakas attitűd várható a jövőben is.
Olaszországban a politikát a “baloldal” uralja, és a közéletet a maffia terrorizálja , ez ott soha nem fog megváltozni.
egresi istván jános ernő
2023-04-16 at 07:14
moliere:
Az elemzése nagyon jó.
Én csak annyit tennék hozzá, hogy szeretjük az olaszokat – magánemberként (turistaként).
Itália nagyon szép, remek tengerpart és konyha, csodálatos műemlékek, filmek, fülbemászó klasszikus és modern zene, óriási kulturális örökség, no meg klassz – és eredményes – foci.
Azonban, a történelemből tudjuk, politikai partnerként, óvatosan kell “kezelni” őket, megbízhatóságukat fenntartásokkal kell fogadnunk, EU-n belüli partner/támogató keresés – csak rájuk – nem alapozható (bár úgy gondolom, ilyen nem is vetődött fel).
khm
2023-04-16 at 07:10
Olaszország államadóssága februárban újabb 21,6 milliárd euróval, 2,772 billió euróra, új csúcsra emelkedett – közölte az ország központi bankja.
Veletek
2023-04-16 at 02:08
Engem egy percig sem lepett meg az olasz politika kaméleon magatartása. Inkább a magyar bizakodó hozzáállás az olasz politikai elithez, az nem volt világos. A kormányzó pártduónk köreiben van elég történész, elemző, pszichológus, politikai variációkra hatástanulmányt készítő stb. Minden népnek, nemzetnek vannak domináns “tulajdonságai”, amik nem nagyon változnak. Erre jó példa Svájc , mint állam lenyúlta a kötvényesek pénzét. Gondolom az ukrajnai háború és annak hatásait ellensúlyozandó pénzügyi cselekményként.
moliere
2023-04-16 at 01:29
Ja, és érdemes megnézni a Stellantis tulajdonosi hátterét. Ott van bizony, ott a nagy árnyék: a BlackRock. És ha az olaszok nem úgy ugrálnak, ahogy az fütyül, akkor kivonják a 10+ %-ot. És azzal pápá Fiat, pápá Alfa, pápá olasz ipar, olasz export, olasz jólét!
Így zsarolja az amerikai pénzhatalom pl. őket is.
moliere
2023-04-16 at 01:26
Van egy nagy hiányosság az olasz politikában, amiatt még nem teljes a koalíciós összhang. El kéne még ítélni Magyarországot. Csatlakozni a perhez. Akkor minden stimmelne.
.
Jelenleg Olaszország teljes mellszélességgel kiáll az ukránokért. Támogatja a melegek jogait. Ömlik az illegális bevándorló a partokra. Fogadják az NGO hajókat, ezerszámra engedve be az afrikaiakat. A városok tele négerrel. A közbiztonság, jogbiztonság a porban, az olasz gazdaság a sárban. A régen várt kormányváltásra nagy szükség van….
Ja, hogy már megvolt? Hát akkor a következőre!!!
Egyébként hogy engedékenyebb hangot üssek meg, és kevésbé szarkasztikusat, Olaszországot az sodorja erre a hadiösvényre, hogy alapvetően ez egy angolszász-német háború. Olaszországnak pedig szinte kizárólag az euródiktatúrával, azaz a német uralommal van baja. Ő örömmel venné, ha Németország össze (vagy legalább összébb-) -omlana, és egy kicsit piacot kaphatna az olasz gazdaság is. Ezért a Stellantis, ezért lóg a jenkik seggében Olaszország. Hiba volt azt elvárni Melonitól, hogy majd a német-orosz 20 éves gazdasági összeborulást támogatja, és ezzel szembe is száll Amerikával. De mint tudjuk, az olasz szövetség áprilisi szél: negyedóránként fordul.
.
Olaszország és a magyarok barátságában érjük be annyival, hogy a győzelemhez már Orbánnal kell ölelkezni, fotózkodni. Azaz Orbán nagyobb és kedveltebb név az olasz jobboldalon, mint ezek a Salvini, Meloni félék. Az átlag – dolgozó, gondolkodó – olaszok hitetlenkedve és tisztelettel néznek ránk. Megszállóknak tartják a jenkiket, akik ott pöffeszkednek a nápolyi Földközi-tengeri főhadiszállásukon. Az oroszokat meg nem utálják, mert Kutuzov óta nem láttak olyat fegyverben.
egresi istván jános ernő
2023-04-15 at 23:02
“… a legfontosabb szövetségesünk pedig az Egyesült Államok.”
“Kell még valamit mondanom, Ildikó?”
Kása mása
2023-04-15 at 22:10
Csak óvatosan tudnak bármit is tenni olasz testvéreink.
Az európai finanszirozás ill. a lejárók refinanszirozása nem
a szabad döntésük. Sajnos. Igy zsarolhatók.
2 ÉNAKI
2023-04-15 at 21:30
Az alkalmazkodás magas műveszete amikor az ember a szájából segget csinàl.
KF
2023-04-15 at 20:30
Pacskolják a szar tetejét, elsimogatják.
Királytigris
2023-04-15 at 19:52
Sokat az olaszok nem ugrálhatnak, mert a hatalmas adósságuk miatt bármikor zsarolhatóak.