Kásler Miklós professzor, a Magyarságkutató Intézet alapítója, főigazgatója alapos genetikai, régészeti, antropológiai, történészi vizsgálataival kezdtük el kutatni, hogy kik vagyunk és honnan jöttünk? Az már most kiderült az Árpád-házi királyaink csontjaiból, hogy az őseredet nem finnugor, hanem eurázsiai. Kovács Bence archeogenetikussal beszélgetett az Öreg.
Bár az archeogenetika fiatal tudomány, alig negyvenéves, eljutottak odáig, hogy meg tudták állapítani Szent Margit koponya ereklyéjének valódiságát. És miután az Árpád-házi királyok Y-kromoszómája csak apáról fiúra öröklődik, így III. Béla király bizonyítottan Géza fejedelem és Szent István vérvonalához tartozik.
Sokaknak nem tetszik, hogy az intézet kutatásai kiterjednek a hun-magyar rokonságra, Szent László hermájának archeogenetikai vizsgálatára, sőt a székesfehérvári királysírok feltárására
– hívja fel a figyelmet arra Kovács Bence, hogy nem mindenki örül az eredményeknek. Ahogy az biztos, hogy a csontmaradványokat tudatosan összekeverték, hogy ne lehessen emlékezni nagy elődeinkre, például Szent Istvánra, Szent Imrére, II. Bélára vagy Nagy Lajosra.
Szent László hermájának azonosítása megtörtént, de a székesfehérvári királyi temetkezési hely csontmaradványainak azonosítása még hosszú időt vesz igénybe. Feltételezések szerint 15 királyunkat temették ide. Mindenesetre a magyarságkutatás folytatódik.
Kovács Bence a Hunyadiak magyar eredetéről is beszélt (nem románok), és ebben nagy segítséget jelentett, hogy megtalálták Hunyadi Mátyás király fiának, Corvin Jánosnak és unokájának, Corvin Kristófnak is a csontmaradványait. Az intézet legújabb kutatásai közé tartozik, hogy a Báthory-család maradványait is megtalálták Erdélyben, Zilah mellett.
Így rajzolódik ki valódi történelmünk lassan.
Aki azt mondja, hogy ez a kutatása drága mulatság, Kásler Miklós hobbija, az téved. A világon mindenhol sokba kerül a régészet, az archeogenetika. De minden nép többet akar tudni magáról, és ez a természetes.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS