Egy kedves olvasónk hívta fel a figyelmet a világ leghaladóbb csokimárkájára, amely a messzi-messzi Kanadában jelenleg az LGBTQHDFGBSUEIENPD jogokkal próbálja eladni magát a gyanútlan (?) betérőknek egy montréali kávézóban. A Peace by Chocolate, vagyis az egyáltalán nem hatásvadász “Csoki általi béke” névre hallgató terméket egy hányatott sorsú szír bevándorló készíti, így bármenynire is meglepő, a mindig könnyes szemű Justin Trudeau is ilyennel lepte meg az év elején a Trumpot rendszeresen támadó Nancy Pelosit. Nem biztos, hogy így van, de élünk a gyanúperrel, hogy aki nem veszi meg a kávéja mellé nagyon látványosan a terméket, azt örök kárhozatra ítélik a világ legtoleránsabb országában, még akkor is, ha történetesen csak nem kívánja az ember az édességet, mert azt vallja, hogy ő anélkül is elég cuki.
A Coca-Cola után már LGBTQ-csokival is lehet érzékenyülni Kanadában. Egy olvasónk bukkant rá egy montréali kávézóban a különleges termékre, amely a Pride-hónap év jegyében kínálja magát azoknak, akik ha Budapesten lennének, akkor valószínűleg a Madách téren szürcsölnék a világos pörkölésű, vegán macskák ürülékéből kihalászott kávébabból készült lattét, miközben szivárványon csúsznak fénysebességgel egy jobb, egyenlőbb, élhetőbb világ felé, amiben nem olvadnak a jéghegyek.
A Peace by Chocolate egyébként nemcsak a meleglobbit tűzte zászlajára, hiszen alapvetően a békét képviseli (aki nem értené, annak elmagyarázzuk: csak akkor lehet béke, ha az ember kiáll a Pride mellett… vagy valami ilyesmi), különlegessége pedig az, hogy minden darabra egy másik nyelven van felírva a “béke” szó. Na, hát valahol itt kezdődik egy igazán megható jelneség, és ott folytatódik, hogy Kanada rendkívül tehetséges miniszterelnöke, Justin Trudeau januárban éppen ilyen csokit adott ajándékba Nancy Pelosinak, az Amerikai Egyesült Államok Kongresszusának képviselőházi elnökének, aki egyébként nemrég offenzívába kezdett az elnök elmozdításáért. Ezek szerint ő nem nagy híve a békének, de ez tényleg részletkérdés.
Trudeau annyira nagyra tartja a kezdeményezést, hogy az ENSZ egyik gyűlésén is “elejtette” véletlenül a márka nevét, és a termék “szülővárosát”, az új-skóciai Antigonish-t a nagylelkű kanadaiak hazájának nevezte, kizárva ezzel még úgy 35 millió másik kanadait, hogy nagylelkű lehessen. Sebaj.
A termék nagy reklámozója és támogatói között egyébként – mit ad Isten – feltűnik a kettős mércével ugyebár kicsit sem vádolható CNN, az álhíreket sosem terjesztő BBC és a konzervatív Global News is.
De hogy miért baj, hogy létezik ilyen termék? Nem az; a baj az, hogy a Peace by Chocolate projekt is hasonló elven működik valószínűleg, mint a kávézókra szerelhető LGBTQ-barát matricák ötlete, vagyis aki nem vesz a csokiból jó látványosan, azt megbélyegzik, kinézik, és talán ki is tiltják a helyről, még akkor is, ha mondjuk simán csak allergiás a csokira, vagy éppen KETO-diéta miatt nem szeretne ilyen terméket fogyasztani.
Tareq Hadhad és családja egyébként azután nyitotta meg a csokigyárat, hogy 2012-ben el kellett hagyniuk Szíriát, ahol az édesapja csokigyára egy bombatámadás következtében megsemmisült. Természetesen üzleti sikereihez sok szerencsét kívánunk.
Vezető kép: Twitter
Facebook
Twitter
YouTube
RSS