Civil köntösben idézik meg a szocialista nosztalgiát a Munkásőrök és fiatal csodálóik. Az “Ellenforradalom 1956” nevezetű Facebook-csoport bejegyzése szerint ugyanis Munkásőr Társaság néven, civil szervezetként éled újra a pártállam szimbolikus félkatonai szervezete. A Munkásőrséget ugyan 1989-ben jogutód nélkül feloszlatták, úgy tűnik, tagjai az elmúlt bő 30 évben sem vesztettek a lelkesedésükből, ezért a baloldali agitációs tevékenység legjellemzőbb csoportosulási formájában, civil szervezetként kelt ismét életre, azt azonban nem tudni, hogy pontosan milyen céllal állították helyre a kommunista terror egyik rettegett szervezetét. Mindenesetre a munkásőrök most az utánpótlásra fókuszálnak: felhívásukban várják “az egykori munkásőröket és a nyomdokaikba lépni kívánó, nem ijedős fiatalokat”.
Előbújtak a Facebook-csoportok védő szárnyai alól a velünk élő kommunisták és kibújtak a napvilágra: a baloldali politizálás aduászát kihasználva civil szervezetként szerveződött újra a Munkásőrség. A Magyar Hang információi szerint a Thököly út 80. szám alatti Thököly Étteremben került megrendezésre a Munkásőrség újjáalakuló ülése, ami csak azért különös választás, mert ez az épület volt 1944-45-ben a zuglói Nyilasház, amelynek falai között rengeteg zsidót gyilkoltak meg a nyilasok.
Az újjáalakult szekta neve Munkásőr Társaság lett, mivel a Munkásőrség kifejezés használata törvényben tiltott a pártállam karhatalmi, azonos nevű karhatalmi szervének felszámolása óta. 1989. október 31-én, az úgynevezett „négyigenes” népszavazáson a szavazók 94,9 százaléka a Munkásőrség megszüntetésére szavazott. Igaz, ez csak formális kérdés volt addigra: a Németh Miklós vezette kormány – előre menekülve – már korábban elfogadta az 1989. évi XXX. törvényt, amelynek értelmében a testület 1989. október 20-án jogutód nélkül feloszlott. Most azonban a kommunista alvósejtek újra aktivizálták magukat. A “civil szervezetként” bejegyzett új munkásőrség egy felhívást is közzé tett, amelyben
az egykori munkásőröket és a nyomdokaikba lépni kívánó, nem ijedős fiatalokat
szólítják fel a csatlakozásra. Hogy miért csak “nem ijedős” fiatalok jelentkezését várják, az nem tisztázott, ugyanakkor a munkásőrök eredeti funkcióját ismerve nem éppen bizalomgerjesztő. A munkásőrség az 1956-os forradalom után, a kommunista hatalmi rendszer kiszolgálására és a nép elnyomására jött létre, közvetlen pártirányítás alatt álló félkatonai szervezetként. A vörös “forradalom” rendfenntartójaként ott voltak minden párt- és állami ünnepségen.
VÁRUNK SORAINKBA!A civil szervezetként hivatalosan is újjáalakult Munkásőrség várja soraiba az egykori munkásőröket és…
Közzétette: Ellenforradalom 1956 – 2020. január 20., hétfő
Forrás: Facebook/Magyar Hang; Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS