munkásőr
„Fő-sztálinistának denunciáltak, ám az idő igazolta döntéseinket” – ÁVH-s tisztből lett alapító munkásőr Ipper Pál, aki utóbbira 1981-ben is büszke volt
Megdöbbentő, hogy milyen emberek alakították a kádári propagandát, majd lettek a Mester Ákosok, Bolgár Györgyök és Juszt Lászlók mesterei. Ipper Pálról a rendszerváltoztatás idején már suttogták, hogy az ÁVH tisztje volt, de azt kevesen tudták, hogy az egyházüldözés egyik igen aktív fogaskereke volt. Sötét, koncepciós ügyek résztvevője. Az ÁVH-tól a Rádióhoz került, de ott sem lett mondjuk „reformkommunista” [a Sztálin halálát követő belső divathullámnak megfelelve], az ötvenhatos forradalom és szabadságharc után a Munkásőrség alapító tagja lett. Majd járta a vidéki szerkesztőséget. „Neki kellett beindítani a vidéki rádióstúdiókat. 1956 decemberétől 57 nyaráig járta az országot. Székesfehérváron, Szombathelyen, Győrben, Nyíregyházán és Pécsett dolgozott a kétfrontos harc szellemében, kidolgozta a helyi rádiók műsorpolitikájának szilárd elvi alapjait” – írták róla a Munkásőrség 1981-es cikkében. A megtorlás idején alapított párthadsereget csak amerikai kiküldetése idején hagyta ott. A panoptikum megjutalmazta önmagát, rettegve átadták a Radnóti-díjakat (PS-videó!)
Csodálatos kis belterjes csapat gyűlt össze a Radnóti Miklós Művelődési Központba, hogy átadja és átvegye a Radnóti Miklós Antirasszista Díjakat, illetve végignézze magát az aktust. A díjakat átadó Magyar Ellenállók és Antifasiszták Szövetségének (MEASZ) elnöke, Hanti Vilmos, valamint a műsorvezető Dési János is ünnepről beszélt, ugyanakkor sem a rendezvényt belengő szomorú hangulat, sem a bő félházas érdeklődő tömeg nem sejtet túl sok okot az ünneplésre. Főleg, hogy kiderült, az elmúlt csaknem két évtizedben háromszáznál többen kapták meg az elismerést, a nézőtéren azonban közel sem gyűltek össze ennyien, hogy együtt rettegjenek a fasizmustól a színpadon rettegőkkel.