Úgy tűnik, a vasárnap az ellenzéki megmondóemberek számára különös jelentőséggel bír, legalábbis erre enged következtetni, hogy az elmúlt években Ujhelyi István mindig a hét utolsó napjára időzítette legújabb feljelentését Magyarországgal kapcsolatban, majd jött Gyurcsány Ferenc, Márki-Zay Péter, akik szintén ellenállhatatlan vágyat éreztek arra, hogy ezen a napon is gondoskodjanak a polgári, nemzeti érzelmű emberek vérnyomásáról – kávé nélkül is. Az elit társasághoz a szivárványszövetség “tündöklő csillaga”, Fekete-Győr András is csatlakozott, aki ma 14 órától ismét élő videós bejelentkezésben osztja meg magvas gondolatait arról, milyen gonosz aZOrbán-kormány, és miért szükséges, hogy a kormányváltás mellett a fideszesek likvidálására is sor kerüljön. Ezt az igencsak vonzó és még véletlenül sem bolsevik eszmeiséggel átitatott programpontot egyébként valóban fontosnak tartják a Momentumosok, akik évek óta azt vizionálják, hogy egy esetleges kormányváltással – természetesen a jogállamiság égisze alatt – bebörtönözik, felelősségre vonják, illetve elszámoltatják a kormánypárti embereket. Értik, azok, akik még a parlamentbe jutáshoz szükséges minimumot sem ugrották meg a 2018-as választásokon, ellenben nagyon büszkék arra, hogy megtorpedózták az olimpia megrendezését.
Már hét napja tudjuk, ki a legalkalmasabb jelölt miniszterelnöknek – legalábbis a Momentum szerint. Nyilván nem lehet idősebb, mint ők, mert az egyébként sem trendi, de ha mégis, akkor sem. Amúgy pedig csak nekik sikerülhet “felszabadítani a Fidesz-maffia által foglyul ejtett magyar államot és magyar gazdaságot.” Ha esetleg valaki lemaradt volna a múlt heti nagy bejelentésről, akkor most kapaszkodjon meg: a fene nagy magabiztosság nem a véletlen műve, hiszen a Momentum miniszterelnök-jelöltje, Fekete-Győr András szerint ők a legerősebb ellenzéki párt és csak és kizárólag ők képesek lebontani az ádáz diktatúrát. (Tudják, ahol most is élnek).
Fekete-Győr András miniszterelnök-jelölt hozzáértésével kapcsolatban egy 2017-ben megjelent interjút ajánlunk figyelmükbe, ahol egy, a jövő energiaforrásait firtató kérdésre vonatkozóan tévesen azt állította, hogy „egy kisméretű atomerőmű például egy napelem-kollekció a házak tetején”, illetve hogy „a napelemeket szokták atomerőműnek is hívni”. Jellemrajzához pikáns adalék, hogy 2018 decemberében, egy tüntetés alkalmával füstgránátot dobott a rendőrökre, amelyről később azt nyilatkozta, hogy nem bánta meg. 2019. április 2-án a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség közölte, hogy az ügyhoz kapcsolódóan hivatalos személy elleni erőszak bűntettének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatta ki Fekete-Győr Andrást.
Persze a Lenin-fiúcska azt sem felejti el, hogy a “vér kötelez”, így mindenképpen leszámolna a fideszesekkel. Mert megérdemlik. Azt sajnos nem sikerült kihámozni a mondandójából, pontosan honnan is szerzett olyan információkat, melyek szerint a kormánypártiak a vagyonuk külföldre menekítését készítik elő, de elég határozottan állítja, hogy ezt mégiscsak megakadályozzák majd. Említett F-Gy. András nagykorú személy egyébként úgy fogalmazott:
A célunk nem lehet csak a kormányváltás. Mindent meg kell tennünk a korrupt politikusok és strómanjaik felelősségre vonása érdekében is, hogy utána egy szabad, európai jogállamot építhessünk, amelyben soha többé nem fordulhat elő, hogy egy politikai maffia rátelepszik az országra.
Nos, az, hogy vajon milyen európai szabad jogállamot építene a Momentum úgy, hogy embereket börtönöz be és számol le velük, nyilván lényeges kérdés, bár azt azért már tudhatjuk, hogy erre újabb intézményeket hoznának létre. Természetesen nem gondoljuk még véletlenül sem azt, hogy a nagy európai szabad jogállamban mondjuk rögtönítélő bíróságokra és a büntetésvégrehajtási intézmények számának növelésére gondolt, mint felmenőik tették annak idején.
Fegyőr tanácselnök elvtárs
Mint arról Szentesi-Zöldi László a Demokrata hasábjain részletesen írt, Fekete-Győr András nagyapja nem pusztán Heves megyei tsz-elnök volt, hanem hosszú évekig élet-halál ura, Heves megye vb-tanácselnöke. Az 1956-os hősök közül még sokan börtönben ültek, amikor tagja lett az MSZMP Heves megyei Pártbizottságának és a VB-nek, majd a Termelőszövetkezetek Országos Tanácsa Elnökségének. 1969. január 16-án a Heves Megyei Tanács vb-elnökévé választották.
Nos, a Wikipédián közzétett életrajz szerint Fekete-Győr
2014. január 15-én, Párizsban határozta el, hogy visszatér Magyarországra, és mert nincs szolidaritás a jobboldalon, nincs pozitív nemzetkép a baloldalon, ezért létrehoz egy új generációs politikai közösséget, majd azt követően egy új magyarországi pártot, ami – az Index újságírójának megfogalmazása szerint – „a vállalhatatlan kormánnyal és a vállalhatatlan ellenzékkel szemben is alternatívát nyújt”.
A szócikk szerint 2014-ben a párizsi Nemzetközi Kereskedelmi Kamaránál (ICC) volt szakmai gyakorlaton, majd két külföldi egyetemet is megjárt. Két szemeszteren át tanult ugyanis a Heidelbergi Egyetem jogi karán, majd 2016-ban a berlini Humboldt Egyetemen politikatudományt hallgatott egy német nemzetközi parlamenti ösztöndíj keretében, ahol valószínűleg nem éppen a kereszténydemokrácia volt a fő sodrásirány az előadásokon. (Berlinben van az ILFRY központja is.) De kiválasztották az amerikai külügyminisztérium által támogatott International Leadership programban való részvételre is – olvasható a Wikipédián -, ahol egyebek mellett kerekasztal-beszélgetéseket folytathattak nem kormányzati szervezetekkel (ngo-k). Az egyik résztvevő beszámolója szerint itt a befogadás fontosságára összpontosított polgári kérdésekre – ideértve a fiatalok bevonását is – hívták fel a figyelmet, valamint egy interaktív workshop is izgalmasnak bizonyult „a változás elméleteiről, a megfigyelésről és az értékelésről”.
Fekete-Győr András a Wikipédián szereplő információk szerint 2014–2015-ben elsősorban a politikai közösség szervezésén, másokkal együtt a közösségi hálózat kialakításán dolgozott. 2015–2016 között Brüsszelben az Európai Parlament Jogi Ügyek Bizottságánál szerzett tapasztalatot, majd elnyert egy Bundestag-ösztöndíjat Berlinbe. Hans-Peter Friedrich irodájában volt gyakornok. 2016 nyarán tért vissza Berlinből, ekkor a Momentum Mozgalom elnökévé választották. Ebben a tisztségében a 2017. március 4-én tartott tisztújító közgyűlés újabb egy évre megerősítette. Az addig egyesületi formában működő mozgalom párttá alakult és az ő elnöksége alatt vett részt a 2018-as magyarországi országgyűlési választásokon, amelyen azonban a Momentum nem szerzett egyetlen mandátumot sem. 2018-ban szerepelt az amerikai Forbes magazin 30-as listáján, azok között a 30 év alatti politikusok között, akik a legnagyobb hatással vannak Európa politikájára és közéletére. 2018 őszén megkapta az Amerikai Egyesült Államok külügyminisztériuma által támogatott International Visitors Leadership program ösztöndíját.
Nos, miután rádöbbent arra, hogy valamit tenni kell a fennálló rendszer elnyomása ellen, 2015 januárjában egy barátja ajánlására kereste meg Csala Dánielt, a Bibó István Szakkollégium választmányi elnökét – most lép be a politikatudományi lapban megjelent tanulmány másik promt megállapítása a kortárscsoportok hatásáról -, akivel a Facebookon keresztül ismerkedtek meg, majd egy pillanat alatt kiderült, hogy „egy hullámhosszon gondolkodnak”, működik a „kémia” közöttük, képesek lennének együtt dolgozni egy közös célért. Hamarosan csatlakozott hozzájuk Nemes Balázs, Mécs János és Zaránd Péter.
Már a kezdet is egy álom végét jelentette
Szinte a semmiből robbantak a politikai életbe – legalábbis ez az általános nézet a NOlimpiás mozgalomból “avanzsálódott” Momentumról. A valóság azonban ennél jóval összetettebb: ha górcső alá vesszük tevékenységüket, megalakulásuk körülményeit és magukat a tagokat, egy külföldi érdekek által mozgatott szervezet képe rajzolódik ki előttünk. Néhány évvel ezelőtt robbant be a köztudatba egy “fiatalokból álló civil szervezet”, akik azért kezdtek lelkesen aláírásgyűjtésbe, hogy megtorpedózzák az olimpia budapesti megrendezésének lehetőségét. Alig két év alatt már fővároson kívüli, határon innen és túl is (pl.: Koppenhága, München, Róma) megjelentek a helyi szervezetek, a Momentum honlapja szerint a pártnak 105 alapszervezete van szerte Európában. Jó hír, hogy a magyar párt térképén nem találtunk Kamcsatkában vagy éppen Bagdadban megjelölt helyi Momo-bázist. (A Kik vagytok ti? Külföldiek a magyar politikában sorozatban részletesen olvashatnak róluk)
Belorusz és ukrán aktivisták trénere volt Cseh Katalin
Talán nem meglepő a nagy nemzetközi szerveződés, ha megnézzük, hogy a párt alapító tagja, Cseh Katalin (Montreal, 1988. június 29. –) 2012 júniusa és 2016 szeptembere között a Liberális Fiatalok Egyesületének (LiFE) nemzetközi kapcsolattartója volt, melynek keretein belül az ő feladatai közé tartozott a külföldi partnerszervezetekkel való kapcsolattartás és kapcsolatfelvétel, illetve a nemzetközi csereprogramok és képzések szervezése. 2013 júniusa és 2014 szeptembere között az International Federation of Liberal Youth (elnök: Ahmad Al Rachwani) fehérorosz programjának trénereként workshopokat és képzéseket szervezett belarusz és ukrán aktivisták számára. Később ezek az aktivisták vandálkodtak egyébként a kijevi Majdan téren, ahol a diktatúrát akarták lebontani minden eszközzel. Ekkor Fekete-Győr András még rá sem ébredt arra, hogy csalódott a hazai ellenzéki pártokban és talán valami újat kellene építeni. A Momentum tagjai a NOlimpia megtorpedózását követően kellő magabiztosságot éreztek ahhoz, hogy párttá alakuljanak és az országgyűlési választásokon is megmérettessék magukat. Bár a bejutáshoz szükséges minimumot sem érték el, ez nem szegte kedvüket, és az EP-választási kampányba is beszálltak.
Daniel T. Berg, aki Magyarország elleni beavatkozást kért az USA-tól, mára a II. kerület alpolgármestere
A Momentumos brigádban talán Berg Dániel az egyik legtitokzatosabb figura. Berg Dánielről viszonylag kevés információt lehetett korábban találni, életrajza sehol sem volt érhető… A Google keresője ugyan még kiadta Berg Wikipédia-szócikkét, de arra kattintva már nem érhető el a tartalom – írtuk elsőként meg Berg Dániellel kapcsolatos tényfeltáró cikkünkben.
A budapesti közép-európai egyetemet (CEU) képviselő delegáció a múlt héten több amerikai törvényhozóval és magas rangú állami tisztviselővel találkozott Washingtonban azzal a törekvéssel, hogy felhívja a figyelmet az egyetem helyzetére.
De Berg volt az is, aki az amerikai külügyminiszternek írt egy aggódó levelet a magyarországi tarthatatlan helyzet miatt.
Arra gondoltam, a legjobb módja annak, hogy lássam, mi történik, ha idejövök, ahelyett, hogy fotelfilozófus lennék. Így hát jelentkeztem a CEU-ra, ahol tavaly augusztusban kezdtem meg a tanulmányaimat. (…) Elég ironikus, hogy mielőtt idejöttem, édesanyám azt tanácsolta: csak a politikától tartsam magam távol. Külső megfigyelőként szerezzem meg a diplomát, a karrieremet aztán bárhol építhetem – mondta. Az év első felében tartottam is magam ehhez, de voltak „figyelmeztető jelek”, amelyek nem feltétlenül találkoznak az értékrendemmel. Emlékszem a Népszabadság bezáratására, ami egy ilyen „jel” volt. A CEU-n a hallgatói képviseletben is tevékenykedtem, így amikor kirobbant a botrány, első kézből tapasztalhattam meg, mennyire megdöbbentette, dühítette a diákokat ez az egész ügy, és hogy sokuknak fogalma sem volt arról, miért történik mindez. Engem is feldühített, hogy miért kell túszul ejteni egy intézményt, miért teszik kockára a hallgatók tudományos karrierjét és életét egy politikai cél miatt. Ez nagyon nem tetszett.
Budapest Beacon, 2017
Az interjúban nem felejt el egy-két mondatot mondani Soros védelmében, a magyar kormányt szidalmazva. Az pedig hab a tortán, hogy Donáth Anna és Cseh Katalin mellett ő is hobbiszinten uszított külföldön Magyarország ellen.
Beszéltünk olyan szenátorokkal, akik azt a választókörzetet képviselik, amelynek én is tagja vagyok, és mivel én magam is demokrata vagyok, meg akartam győzni a Demokrata Párt vezetőit is arról, hogy ez egy fontos ügy, nem csak egy kis távoli ország belügye.
Igen, jól értik. Beavatkozást kért. Mindezek ismeretében pedig igencsak kíváncsian várjuk, hogy az “Új Rendszerváltás: Így számoltatjuk el a korrupt fideszes elitet” címmel tartott eszmefuttatásban vajon milyen konkrét elképzeléseket ismertet meg velünk az ifjú ügynökök, a nemzetért aggódó liberális celeb elitet képviselő Fekete-Győr András. Mindezt a PestiSrácok.hu-n is figyelemmel kísérhetik 14 órától.
Fotó: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS