Bár óriási botrány közepette bukott le az ALDE, a liberálisok európai tömörülése, hogy olyan multicégek emlőjén híznak, mint a Bayer-Monsanto, ez az olimpiagyilkos Momentum brigádját nem akadályozta meg abban, hogy május 1-jén, küldöttségükkel ne haknizzanak egyet követőik, valamint a CEU rektora előtt. Rendezvényük fénypontjaként pedig azt az olasz szélliberális Emma Boninót állították a színpadjukra, akinek nemrégiben alakult pártját márciusban tömte ki 200 ezer euróval Soros György, hogy az Európai Parlamentbe jutva a bevándoroltatást népszerűsíthessék.
Nagyot menetelt május 1-jén a Momentum Mozgalom, az a megnevezhetetlen értékrendű mikropárt, amelynek köszönhetően jó darabig nem rendezhetnek Magyarországon olimpiát. A Momentum az ünnepi alkalomra behívta az Európai Parlament szélliberális tömörülését, az ALDE Team Europe-ot, amelynek első útja Soros György európai helytartójához, Michael Ignatieffhez, a CEU rektorához vezetett. Nem, nincs abban semmi ellentmondás, hogy a találkozóra Budapesten került sor a CEU épületében, annak ellenére, hogy a Soros-egyetemet évenként legalább 3-4-szer elüldözik Magyarországról.
Ignatieff hálás volt a liberális politikusok kitüntető figyelméért
A találkozón a CEU beszámolója szerint részt vett az elüldözött Michael Ignatieff, a Közép-európai Egyetem (CEU) elnök-rektora, aztán az ALDE Team Europe brigádjából Margrethe Vestager, az EU versenypolitikai biztosa, Luis Garicano, az ALDE alelnöke és a Ciudadanos EP-listavezetője, valamint a szélsőséges ultraliberális Emma Bonino, a Più Europa (Több Európa) EP-listavezetője, és persze Cseh Katka, a Momentum EP-listavezetője. A találkozón az üldözött rektor a liberális politikusok gyűrűjében arról beszélt:
hálásak vagyunk a támogatásért, és reméljük, hogy a következő európai választásokat fel fogják használni arra, hogy ráirányítsák a figyelmet a tanszabadság fontos kérdésére, valamint a CEU jogára, hogy amerikai fokozatot adó intézményként Magyarországon maradhasson.
Hozzátette: a CEU továbbra is olyan jogilag kötelező erejű megoldást keres, amely lehetővé teszi számára, hogy maradjon a városban, amely “már több, mint 25 éve az otthona, de eközben folytatja a bécsi campus megnyitásának az előkészületeit is”.
Rosszul időzített volt a törleszkedés a multik által kitartott liberálisokhoz
Az persze nem meglepő, hogy az üldözési mániában szenvedő Soros-rektor oktatás helyett szívesen parolázik politikusokkal, ebben az esetben azonban megválaszthatta volna, hogy kihez törleszkedik – bár az is lehet, hogy nagyon is tudta. Mindenesetre érdemes felidézni Vágó Gábor LMP-s EP-listavezető nemrégiben tartott és meglehetősen tüzesre sikeredett sajtótájékoztatóját, amelyen az ALDE elnevezésű liberális góc kapcsán „a lobbisták európai parlamenti uralmáról” beszélt. Vágó Gábor kifejtette: húszezer lobbista jut közel 700 EP-képviselőre, így nem is olyan meglepő, hogy az európai liberálisokat összefogó ALDE jelentős támogatásokat kap multinacionális cégektől, így például a génmódosított élelmiszereket előállító Bayer-Monsantótól.
A botrányt, amely szerint az ALDE tulajdonképpen multinacionális cégek emlőjén hízik és dagad az EP-ben, természetesen idehaza igyekszik mélyen elhallgatni a liberális hátország. Az, hogy éppen az LMP mártotta be a hazai közvélemény előtt az ALDE-t, pedig azért érthető, mert a hazai liberálisok előszeretettel hivalkodnak progresszív, zöldnek tartott gondolatokkal, miközben multicégek tömik tele a zsebeiket – vagy éppen Soros György.
De ki is a momentumosoknál haknizó olasz “szupersztár”?
Térjünk ugyanis vissza egy kicsit a május 1-jei látogatósereg egyik tagjához, az olasz ultraliberális Emma Boninóhoz, a Più Europa EP-listavezetőjéhez. A politikusasszony remekbeszabott élettörténetéről ugyanis a Magyar Nemzet közölt cikket szombati lapszámában azzal összefüggésben, hogy Bonino beszédet is mondott a Momentum május 1-jei közönségtalálkozóján. Bár a beszéd a beszámolók szerint teljesen érdektelen volt, Bonino személye ellenben annál kevésbé, hiszen miért adott volna éppen Soros György a politikusasszony által nemrégiben alapított pártnak márciusban 200 ezer eurót az EP-kampányra.
Nyilvánvaló Emma Bonino zavaros politikai és aktivista karrierje, valamint az a szélliberális értékrend, amelynek a párt nemcsak Olaszországban, de az Európai Parlamentben is érvényt akar szerezni; az, amit Soros feltétlenül támogatni akart. A ma 71 éves Emma Bonino minden sarkot kipróbált az olasz politika éjszakai életében, hiszen öt pártnak is tagja volt. Pályafutását ugyanakkor jó liberális szokás szerint abortuszpárti aktivistaként kezdte a ’70-es években, mivel alapítója és működtetője volt a Sterilizációs és Abortuszinformációs Központnak.
Itt saját bevallása szerint is 10 141 illegális magzatelhajtást végeztek el, hiszen az abortuszt csak 1978-ban engedélyezték Itáliában.
Bonino úgy gondolta, hogy nem várja ki, amíg a törvény is engedélyezi, és már évekkel korábban nekikezdett a magzatgyilkolászásnak.
Bonino 1976-ban került be először az olasz törvényhozásba, mint képviselő, később pedig európai parlamenti képviselő lett. Ezután négy évtizeden át felváltva ült a római és a strasbourgi parlamentben. Jelenleg szenátor az olasz parlamentben.
2017-ben alapította meg már saját, Több Európa (Più Europa) elnevezésű pártját, amikor szakított a Radikális Olaszok (Radicali Italiani) elnevezésű, szélsőségesen liberális párttal, aminek 2001 óta a tagja volt. A Több Európa az ALDE-frakció része, céljuk pedig az Európai Egyesült Államok megvalósítása, az illegális migráció erősítése, a melegházasság és a droghasználat legalizálása. Támogatják a kötelező betelepítési kvóta rendre előkerülő ötletét is.
Mivel Emma Bonino az egyik vezetője Soros Nyílt Társadalom nevű alapítványának, nem is meglepő, hogy 2017-ben az új párt alapítása kapcsán már arról beszélt: Olaszországnak szüksége van a bevándorlásra. 2018-ban pedig pártjával félmillió illegális migránsnak akartak tartózkodási engedélyt adni.
A szervezett bevándorlással nemcsak biztosabb nyugdíjrendszert, hanem nagyobb biztonságot és társadalmi egyenlőséget is nyerhetünk
– mondta Bonino. A Magyar Nemzet különben megkérdezte a Momentumosokat, hogy miért gondolták, hogy éppen Bonino lesz rendezvényük szupersztárja, de a mozgalmárok egyelőre hallgatnak.
Forrás: Magyar Nemzet/Origo.hu/CEU közleménye/MTI; Vezetőkép: Momentum Mozgalom/facebook.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS