Pesti Srácok

A német legfelsőbb bíróság kimondta: jogtalanul cenzúráz a Facebook

A német legfelsőbb bíróság kimondta: jogtalanul cenzúráz a Facebook

A német legfelsőbb bíróság határozata szerint nem tájékoztatják megfelelően a felhasználókat és nincs jogorvoslat, ezért jogszerűtlen a Facebook gyakorlata, melynek keretében törli a közösségi elveknek nem megfelelő posztokat, illetve tiltja azok közzétevőit. A techcég vizsgálja az ítéletet.

A Facebook jogszerűtlen módon jár el a gyűlöletbeszéd miatt törölt posztok, illetve felfüggesztett fiókok kezelésekor, mert nem tájékoztatta megfelelően utólag sem a felhasználókat és nem ad jogorvoslati lehetőséget – ezt állapította meg a német legfelsőbb bíróság csütörtöki ítéletében. A testület ezért érvénytelennek nyilvánította a közösségi oldal ezt a gyakorlatot előíró felhasználási feltételeit. Az ügy apropóját egyébként egy "elég súlyos migránsozós poszt" törlése adta, amelynek a szerzője arról értekezett, hogy a bevándorlók nyugodtan gyilkolhatnak és követhetnek el nemi erőszakot, mert senkit sem érdekel mindez. Az ítélet sem a törlést, hanem annak módját kifogásolja. Eszerint még utólag sem informálja a felhasználókat a törléssel kapcsolatosan a rendszer, nem indokolja meg a döntéseket, és nincs lehetőség a jogorvoslatra sem. A Facebook úgy kommentálta a döntést: megvizsgálják a gyakorlatukat, hogy hatékonyan eltávolíthassák a gyűlöletkeltő tartalmakat. A techcég szóvivője kiemelte, hogy zéró toleranciát gyakorolnak az állítólagos gyűlöletbeszéddel kapcsolatosan és elkötelezettek, hogy az ilyen tartalmakat eltávolítsák a Facebook-ról – tudta meg az Azonnali.

Forrás: Azonnali; Fotó: sott.net

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!