Vadai hiába pofátlankodott be a Pintér Sándor belügyminisztert meghallgató parlamenti nemzetbiztonsági bizottság ülésére, kiderült, hogy a szabályok rá is vonatkoznak, így a zárt ülésen már nem vehetett részt, amivel tele is sírta a baloldali médiát kis barátai társaságában, akik az ülést követően kolléganőjükkel szolidaritásból ismét áldozati pózba vágták magukat: Stummer János (Jobbik), Ungár Péter (LMP) és Molnár Zsolt (MSZP) egységesen állt ki a mai napon „hatalmas” sérelmet elszenvedett Vadai Ágnes (DK) mellett, közben pedig a Pegasus is előkerült az istállóból, hogy még egy kört futtassák – kevés érdemi eredménnyel. A látszólag értelmetlen performansznak azonban mégis volt legalább minimális tanulsága: kiderült, hogy csak akkor van résen a nemzetbiztonsági bizottság, ha egy, már lemondott kormánypárti politikust kell rugdosni. Saját, ügynökgyanús pajtásaikkal szemben azonban sajnos teljességgel tehetetlenek. Ezért nem is fogják vizsgálni például a Cseh Katalin körül formálódó hálózatot.
RITÓ SZABOLCS – SZALAI SZILÁRD
Vadai olyan indoklással szeretett volna jogosultságot szerezni, minthogy ő a honvédelmi és rendészeti bizottság egyik alelnöke, illetve képviselőként őt már átvilágították és nem jelent nemzetbiztonsági kockázatot. Ezen indoklások azonban a nemzetbiztonsági bizottság működésével kapcsolatban nem voltak relevánsak, a „gonosz” fideszes képviselők pedig leszavazták azt a kezdeményezést, hogy Vadai is részt vehessen a zárt ülésen.
Az ülést követő sajtótájékoztatón elhangzottak a szokásos baloldali panelmondatok: 2022-ben kormányváltás lesz és jobb világ jön, ők mindent jobban csinálnak majd, és rájuk soha nem vetülhet majd a korrupció vagy nemzetbiztonsági kockázat árnyéka – vagy mégis, hiszen Ungár Péter emlékeztette, hogy egyik párttársa ellen is folyik érzékeny adattal való visszaélés miatti eljárás.
Elhangzott még párszor a Pegasus-ügy, amely felett ismét hosszasan értetlenkedtek és gyászoltak a képviselők, majd megpörgették Völner Pálnak, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkárának ügyét is, amelynek szálai szerintük jóval magasabb kormányzati szintre nyúlhatnak. Amikor azonban a saját oldalukon fellelhető kockázatokra terelődött a szó, valahogy visszavett az állambiztonságot féltő James Bond-csapat.
A PestiSrácok.hu kérdésére ugyanis kifejtették, hogy az olyan baloldali politikusok esetében, mint amilyen az állítólagos CIA-s kötődésű Szabó Tímea, vagy a mindenben Brüsszelnek bólogató, az uniós forrásokhoz közel kerülő Cseh Katalin, nincs semmi látnivaló, a baloldalon pedig mindenki tiszta, mint a frissen hullott hó. Cseh Katalint, vagy Szabó Tímeát pedig már csak azért sem fogják vizsgálni, mert ez nem tartozik a hatáskörükbe.
Ezen a ponton a baloldali képviselők ismét visszatértek a vágykifejezéshez: ki, mit tenne, ha abban a helyzetben volna, hogy rendelkezne jogkörrel bármit is tenni. Emlegették még Varga Judit igazságügyi miniszter felelősségét is, akit nagyon szerettek volna meghallgatni már ősszel is a nemzetbiztonsági bizottságban (feltehetőleg Vadai Ágnes nélkül, mivel ő nem csak most, de akkor sem volt tagja a bizottságnak), azonban akkor be kellett érjék a miniszter helyettesével, Völner Pállal.
Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS