Pesti Srácok

A szociálisan érzékeny Karácsonyék a korábbi idősotthon épületét is eladnák a XVI. kerületben (Videó!)

A szociálisan érzékeny Karácsonyék a korábbi idősotthon épületét is eladnák a XVI. kerületben (Videó!)

A társadalom 99 százalékának képviseletét zászlójukra tűző Karácsony Gergelyék most a XVI. kerületiek érdekeit vették semmibe, amikor egy korábbi idősotthon épületét adták el egy volt szocialista politikus cégének. A XVI. kerület önkormányzatát a cég arról tájékoztatta, hogy munkásotthon működtetése is reális elképzelésként szerepel az új tulajdonos tervei között, ami azonban az önkormányzat szerint feszültséget generálna az egyébként csendes kertvárosban. A pályázatot elnyerő Rózsadomb Investment Kft. 80,3 millió forint plusz áfa vételáron juthat hozzá a területhez, a korábbi fonyódi MSZP-s politikus, Kollmann Gergely Ferenc cége pedig már kifizette a fővárosnak a 6,3 millió forintos letétet.

A XVI. kerületi önkormányzatnak elővásárlási joga van, ezért a december 8-i testületi ülésen arról határoztak, hogy igényt tartanak a fővárosi tulajdonú területre. Szász József alpolgármester (képünkön) a Pesti TV-nek elmondta:

mondta, majd hozzátette: amennyiben a főváros ingyen odaadja a területet, a helyi önkormányzat vállalja, hogy hat hónapon belül szakértői vizsgálattal megnézik, lehetséges-e idősek otthonát létesíteni a területen, valamint vállalja az otthon létrehozásának költségeit. A fővárosnak december 31-ig kell választ küldenie.

PestiSracok facebook image

Szász József hangsúlyozta, hogy a testületi ülésen a baloldali képviselők azt szorgalmazták, a kerület fizesse ki a fővárosnak a nyolcvanmillió forintos vételárat és hozzon létre idősek otthonát az ingatlanon. Az alpolgármester arra is felhívta a figyelmet, hogy ennek a közfeladatnak az ellátása a főváros dolga lenne.

– fogalmazott. Hozzátette: az ellenzéki képviselők külön kérték, hogy a kerület különítsen el félmilliárd forintot a célra, ugyanakkor az már most tisztán látszik, hogy a telken lévő nagyjából háromszázhúsz négyzetméteres épület legfeljebb öt-tíz idős ember ellátására lenne alkalmas, ami pedig nem elegendő.

Szász József azt is elmondta, hogy a kerület állami finanszírozással már elkezdte egy ötven fős intézmény létesítését egy másik telken. Az alpolgármester arra is emlékeztetett, hogy az eladott Georgina utcai ingatlan hiába volt a fővárosé, a helyi önkormányzatnak folyamatosan emlékeztetnie kellett őket, hogy legalább a fűnyírást és a telken lévő fák gondozását lássák el. Mint fogalmazott, a főváros nem volt jó gazdája a területnek.

Forrás: Pesti TV

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Péter Gábor, Popper Péter és a hallgatás daganatos fala

Vezércikk 2019 augusztus 23.
Nulla, azaz nulla darab cikk jelent meg Popper Péterről azóta, hogy a Válaszonline-ban, majd a PestiSrácokon is megjelent a szennyes múltja. A pszichológus pénzért tanította az állambiztonsági tiszteket a különböző praktikákra, és minden erejével a galerik, az üldözött fiatalok ellen dolgozott. Miért hallgat erről a média? A baloldalit még értjük, de a „másik”? „A szerelem lopakodó gyilkosa a lustaság” – mondta Popper. „A társadalom rákja a hallgatás” – írja főmunkatársunk. Vezércikk.