Tavalyhoz képest 15 millióval több, 260 millió keresztény szenved üldöztetést a hite miatt. Ezért hozták létre a világon elsőként hazánkban 2016-ban az üldözött keresztények megsegítéséért felelős kormányzati egységet, amellyel 3 év alatt 70 ezer bajba jutott szülőföldön maradását vagy otthonába való visszatérését tették lehetővé.
“Mély megrendüléssel és fájdalommal értesültünk a Burkina Fasóban történt iszlamista keresztényellenes terrortámadásról, amelynek során 24 ártatlan embert, köztük egy lelkipásztort gyilkoltak meg dzsihadista fegyveresek egy templomban. Magyarország Kormánya a leghatározottabban elítéli ezt a barbár cselekedetet, az áldozatok hozzátartozóit együttérzésünkről biztosítjuk” – olvasható a Miniszterelnökség által kiadott közleményben. Ebben arra is kitérnek, hogy a magyar kormány aggodalommal figyeli, hogy a nyugat-afrikai országban egyre nagyobb méreteket ölt a keresztények üldözése, erről az Azbej Tristan államtitkár vezette magyar kormányzati delegáció a helyszínen is megbizonyosodott.
A magyar kormány felismerte azt a tényt, hogy a világ legüldözöttebb vallása a kereszténység, tavalyhoz képest 15 millióval több, 260 millió keresztény szenved üldöztetést a hite miatt. Ezért hoztuk létre a világon elsőként 2016-ban az üldözött keresztények megsegítéséért felelős kormányzati egységet, amellyel 3 év alatt 70 ezer bajba jutott szülőföldön maradását vagy otthonába való visszatérését tettük lehetővé a Hungary Helps Programon keresztül.
-olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben. Hangsúlyozták: továbbra is kiállnak a Burkina Faso-i üldözött keresztény közösségek mellett. Mint írták:
Alapvetésünk ugyanis, hogy a segítséget kell odavinni, ahol a baj van, nem pedig a bajt idehozni. Ennek jegyében nem hagyjuk magukra őket, és tovább keressük annak módját, hogy a leghatékonyabban segítsünk a bajba jutottakon.
Forrás: MTI, fotó:kozbenjaroblog.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS