Horn Gyula pártja bevezette Magyarországot az Európai Unióba, ahonnan Orbán Viktor ki akarja vezetni, de az MSZP ezt nem hagyja – leginkább erről szólt annak a pártnak a sajtótájékoztatója, amely néhány hete nagy bejelentésként próbálta eladni, hogy nincs elég személyi erőforrása a választási kampányhoz. A szocialistákat Tóth Bertalan pártelnök és EP-listavezető, valamint Ujhelyi István EP-képviselő és kampányfőnök képviselte a Móricz Zsigmond körtér zajában, az MSZP jelenlegi központjának helyt adó egykori kommunista pártfőiskola közelében tartott beszélgetésen. Ujhelyi beszéde ismét élményszámba ment: annyi pénzt ígért, amennyit a szocialisták sosem tudtak adni, és még Szaniszló Ferencet is megidézte.
Tóth Bertalan a 16 évvel ezelőtti EU-csatlakozási népszavazásra hivatkozva kijelentette, hogy az Orbán-kormány a népakarattal szemben kormányoz. Felvetettük neki, hogy a bevándorlásra és a bevándorlók betelepítésére 2016-ban nemet mondó 3,3 millió ember éppen a népakaratot képviseli, ami ráadásul több az EU-csatlakozásra szavazó 3 milliónál. Válaszában ő mégis inkább azokban látta meg a mostani népakaratot, akik 2003-ban az uniós csatlakozásunkra szavaztak. Tóth Bertalan nem sokat ad arra sem, hogy azon a népszavazáson a magyarok még a Lisszaboni szerződés előtti EU-ra szavaztak. Az az EU még a gazdasági, belügyi, igazságügyi, külügyi és biztonságpolitikai együttműködésről szólt, nem pedig a közös értékeknek becézett migránsérzékenyítésről, erőltetett egyenlősítésről és jogállamisági boszorkányüldözésekről. Tóth állítását Ujhelyi István azzal próbálta alátámasztani, hogy elmesélte: nagyon sok emberrel találkozott személyesen, akik aláírták az MSZP követelését – amit egyébként a kormány is hangoztat –, hogy Magyarország maradjon az unióban.
Az MSZP programjának részletezése is Ujhelyire maradt, aki felelevenítette a „több pénzt mindenkinek!” jellegű, feneketlenül ígérgető MSZP-s kampánymódszert. A szocialista EP-képviselő 240 ezer forintos minimálbért követelt a mostani 149 ezer forint helyett. Érdekesség, hogy az első Orbán-kormány négy év alatt 161 százalékkal emelte a minimálbért, aztán a szocialista kormányok nyolc év alatt 47 százalékkal, majd a fideszes kormányok kilenc év alatt 103 százalékkal. Most pedig a szocialisták követelnek óriási mértékű minimálbér-emelést.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS