Az ellenzéki oldal politikai folyamatai arra felé mutatnak, hogy a Tisza pártból akarják megcsinálni azt a politikai erőt, amely a Fidesz általános váltópártja lehet 2026-ban. Ehhez persze el kell takarítani a teljes korábbi ellenzéket. Teljesen új helyzet van a magyar belpolitikában, először próbálkoznak teljesen ideológia nélküli, csak érzelmeken alapuló párt gründolásával, illetve először jelenik meg nálunk a közösségi médiában a mesterséges intelligencia tömeges és hatékony alkalmazása. Bálint Botond cikke a Magyar Nemzetben.
Ez a párt nem egy természetes jelenség, nem politikusok keresik annak a tömegnek a közös nevezőit, amelynek az élére keveredtek, hanem a közösségi média adatbázisaira alapozva mesterséges intelligenciák formálják a szavazók Magyar Péter képét és a Tisza Párt által képviselt álomvilágot.
Most találkoztunk először a virtuális szavazóval, azzal, aki nem a realitásban szerzett tapasztalatai alapján szavaz, hanem szinte minden benyomása a virtuális térből származik, és még csak nem is korosztályi jellegzetesség ez. A szavazói viselkedésük még a szokottnál is nehezebben követhető és nagyon nehezen megjósolható.
Teljesen új helyzet van tehát, a Tisza Párt technológiai áttörésekre alapozva megszerezte a kiinduló pozíciót egy, a Fidesszel összemérhető nagyságú ellenzéki váltópárt létrehozására. A 2026-os választási kampány egyszerre zajlik majd a virtuális térben és a valóságban. Veszíteni a virtuális térben is lehet, nyerni viszont csak a valóságban.
A teljes cikk elolvasható a Magyar Nemzetben.
Vezető kép: 20240608 — Magyar Péter tüntetése a Hősök terén // fotó: Hatlaczki Balázs
Facebook
Twitter
YouTube
RSS