Harmadik Bajnokok Ligája-győzelmét szerezte meg a Győri ETO női kézilabdacsapata, miután hosszabbítással megnyerte a sokáig kézben tartott, a végére azonban igencsak kiélezetté váló meccset. A magyar csapat egyik legjobbja az elődöntőhöz hasonlóan brillírozó Görbicz Anita volt, a hosszabbításban pedig Nora Mörk alkotott maradandót. Kettejük között az a különbség, hogy utóbbit a rendes posztján játszatja Ambros Martín.
A Győr és Görbicz Anita egyaránt az elődöntős formáját idézte a meccs elején. A Vardar 2:3-nál még vezetni tudott, de onnan végig csak futott az eredmény után, előnybe többé nem tudott kerülni ezen a találkozón. Nagy volt a jövés-menés a pályán, ami sok gólt is hozott, már a félidő felénél 10:10 volt az állás. Ekkor a Győr változtatott a védekezésén, amivel nem tudott mit kezdeni a Szkopje, és lelassult a gólgyártás – különösen a Vardaré, amely innentől fogva már csak kétszer jutott el a félidőben Grimsbö kapujába. Amíg az első számú irányító Groot pihent egy kicsit, Görbicz irányíthatott, és előbb Mörkkel, majd Knedlíkovával lövetett pazar gólt. A hasonló esetek sokaságát látva nem igazán érti az ember, hogy egy korszakos irányítózseni, aki még 33 évesen is folyamatosan ilyen teljesítményre képes, miért a balszélre száműzve tölti pályafutása utolsó éveit…
A második félidő aztán az előjeleket nem igazolva, a győri előny elolvadásának története volt. Miközben többször hiba csúszott az addig rendben lévő védekezésbe, a macedón csapat védekezése összeállt. Itt azonnal kidomborodott a győri csapat hiányossága, amely erős ellenfelek ellen rendszeresen kísért: az ETO feltűnően nem tudott begyakorolt figurákat megcsinálni a felkeményedett Vardar-védelmen. Emellett nagyon megtalálta a szkopjei gárda beállóban Anja Althaust, aki szórta a gólokat, Martín pedig sokáig nem tudta ezt lereagálni. A félidőben meglévő háromgólos előny fokozatosan apadt, a Győr jóformán csak egyéni megoldásokból tudott betalálni. Görbicz és Tomori több fontos gólt szerzett, az irányító Groot viszont ebben az időszakban védekezésben és támadásban is sokat hibázott. Abszurd módon akkor volt fazonja a győri támadójátéknak, amikor Grootot kiállították, és a balszélre száműzött Görbicz újra irányíthatott egy-két percig. Ilyenkor megjelent a gyors labdajáratás és a magyar irányító védjegyének számító, fifikás passzok. Aztán letelt az emberhátrány, Martín visszarendezte a sorokat, megint jött a kínlódó, fantáziátlan támadójáték, Görbicz pedig visszament unatkozni a szélre. Az első félidőhöz képest megdöbbentő, hogy ennek a Győrnek a meccs végén annak kellett örülnie, hogy megúszta az utolsó szkopjei támadást, és így kihúzta döntetlenre a meccset (26:26). Az igazsághoz ráadásul az is hozzátartozik, hogy a bírók több ízben igencsak elnézőek voltak a Győrrel szemben, mondhatni megadták a hazai pályát.
A hosszabbításban Nora Mörk mozgósított valami rejtett tartalékot, mert hatalmasat játszott ebben a tíz percben, és hiába vette a hátára a Vardart a szintén remek formában lévő Lacrabere, az sem volt elég. A Győr hamar elhúzott hárommal, majd a Vardar az első rész végére visszazárkózott egygólos hátrányra, a második öt percben viszont már végig kézben tartották a zöld-fehérek a történéseket. Az utolsó percet minimális előny birtokában végigtámadhatták, és az időt kihasználva, meg is tartották.
Győri Audi ETO KC – Vardar Szkopje (macedón) 31:30 (15:12, 26:26, 29:28) – hosszabbítás után
Papp László Budapest Sportaréna, 12 000 néző. V: Christiansen, Hansen (dánok)
Győr: GRIMSBÖ – Bódi 2, N. MÖRK 6, GROOT 6, Broch 2, Amorim 3, GÖRBICZ 7 (3). Csere: Kiss É. (kapus), TOMORI 3, Knedlíková 2, Al-Gaui, Hársfalvi. Edző: Ambros Martín
Vardar: Leynaud – RADICSEVICS 4, Lazovics 1, LEKICS 4, Covic, Penezic 4, Mavsar 3 (1). Csere: Szuszlina, Pessoa (kapusok), LACRABERE 6 (3), ALTHAUS 6, Herrem 2, Hmirova, A. Klikovac.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/4
A Győri ETO ezzel harmadik BL-győzelmét könyvelhette el, és ez Görbicz mellett a másik magyar Tomorinak is nagy öröm, hiszen neki is pályafutása talán legnagyobb sikere ez. A BL legjobb edzőjének választott Ambros Martínnal kapcsolatban viszont felvet néhány kérdést ez a megnyert, majd kevés híján elbukott, végül csak behúzott döntő. A világ legjobb játékoskeretével rendelkező csapata évek óta nem tud felmutatni kidolgozott támadójátékot, a sikereket a jó védekezésnek és a kivételes játékosok egyéni képességeinek köszönheti. Emellett rejtély, hogy Görbicz Anitának mit kéne mutatnia ahhoz, hogy rendszeresen az eredeti posztján, irányítóban kapjon lehetőséget, ha a Buducsnoszt elleni tegnapi és a Vardar elleni mai produkciója sem elég ehhez.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS