A Twitter pénteken este felfüggesztette a demokraták elnökjelöltségére pályázó Michael Bloomberg milliárdos vállalkozó egyik kampányvideóját, miután a közösségi médium manipuláltnak ítélte a videót. A The Wall Street Journal című lap a napokban azt jelentette, hogy digitális szervezők havi kétezer-ötszáz dolláros fizetést kapnak azért, hogy Bloomberget kedvező színben feltüntető fotókat, videókat, bejegyzéseket tegyenek közzé a különböző közösségi médiumokban.
A reklámvideót a szerdán este a nevadai Las Vegasban az elnökjelölt-aspiránsok számára rendezett tévévita egyes képkockáiból vágták össze. A vita egy adott pontján Michael Bloomberg a vetélytársai gazdasági életben való jártasságát firtatva azzal fordult hozzájuk, hogy vajon kezdett-e már valamelyikük is vállalkozásba. Az elnökjelölt-aspiránsok válaszoltak, a videót azonban úgy vágták össze, hogy Bloomberg kérdése után a többi politikus néma maradt, meglepődött, elkerekedett a szeme, nem válaszolt vagy éppen grimaszolt, azaz felkészületlennek látszott a milliárdos üzletember Bloomberg mellett.
A Twitter szóvivője közleményben tudatta, hogy mintegy hetven fiókot töröltek, többet véglegesen. Valamennyi bejegyzés Bloomberget népszerűsítette. A közösségi médium azt is közölte, hogy az érintett fiókok megsértették a manipulációra és levélszemétre vonatkozó szabályokat, amelyek tiltják különböző képek felnagyítását, manipulatív vágását, vagy beszélgetések más fiókokon megjelent szövegekkel történő megszakítását.
Bloomberg kampánycsapata nem kommentálta a történteket. A milliárdos óriási összegeket költ internetes reklámokra, a különböző platformokon történő megjelenésekre, és több száz olyan munkatársat vett fel, aki csakis Bloomberg digitális platformokon történő népszerűsítésével foglalkozik. A The Wall Street Journal című lap a napokban azt jelentette, hogy e digitális szervezők havi kétezer-ötszáz dolláros fizetést kapnak azért, hogy Bloomberget kedvező színben feltüntető fotókat, videókat, bejegyzéseket tegyenek közzé a különböző közösségi médiumokban.
Forrás: MTI. Fotó: MTI/EPA/Shawn Thew
Facebook
Twitter
YouTube
RSS