Az esélyesnek tartott csapatok közt is lehetnek sötét lovak, amelyek elvileg nyerhetnének is, mégsem szokott nekik sikerülni – erre Anglia és Belgium az ékes bizonyíték. Mindkét, a világ élvonalában jegyzett válogatott bemutatkozik ma a futball vb-n, de mindkettőnek kötelező győzelem van soron Tunézia, illetve Panama ellen. A mai harmadik meccs a Mexikó által tegnap alaposan megkevert F csoportban jön, ahol Svédország és Dél-Korea csap össze azért, hogy Németország elé kerüljenek a táblázaton.
Befejeződik az első kör a vébé eddigi legnagyobb meglepetését hozó csoportban. A svéd-koreai párharc esetleges győztese megelőzheti, és ezzel a harmadik vagy akár a negyedik helyre szoríthatja vissza a csoportban a címvédő Németországot. A tegnapi mexikói győzelem ellenére nagyon kiegyenlített négyesnek ígérkezik az F csoport, benne van a pakliban a körbeverés, ami szintén nem okvetlenül jó hír a németeknek. Ma kiderül, hogy az olaszokat pótselejtezőn kiejtő, és kétszeri távolmaradás után újra világbajnokságon szereplő svédek tudnak-e élni azzal a váratlan lehetőséggel, amit kiharcoltak maguknak. 2002-ben és 2006-ban is továbbléptek a csoportból, de most már Ibrahimović nélkül kellene megoldaniuk ugyanezt. Az ellenoldalon a legutóbbi Ázsia-bajnokság ezüstérmese, Dél-Korea lesz. Nekik ez zsinórban a kilencedik világbajnokságuk, és általában ott ragadnak a csoportban, ám a hazai rendezésű világbajnokságukon, hathatós bírói segédlettel elért negyedik hely után azért 2010-ben is nyolcaddöntőig verekedték magukaz, így nem lehet rögtön leírni őket.
Belgium csapatának erejét mi is megismerhettük már, amikor 2016-ban túl nagy feladat elé állított minket az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében. Annak a csapatnak a gerince most is itt van a belga keretben, így nem véletlen, hogy titkos esélyesként emlegetik őket ezen a világbajnokságon is. Ellenük szól azonban, hogy a legutóbbi vébén hiába meneteltek a negyeddöntőig, az ott szembejövő, első komolyabb ellenfél (Argentína) felülmúlta őket, míg a 2016-os Európa-bajnokságon Wales is elég volt a megállításukhoz. A belgák hiába tanyáznak a világranglista elején, azt a szintet még meg kéne ugraniuk, hogy a velük egy szinten jegyzett ellenfeleket is ki tudják pöccinteni egy világverseny egyenes kieséses szakaszában. Addig azonban el kell jutniuk, és ebben minden bizonnyal nem a világbajnokságra először kijutó panamai válogatott fogja megakadályozni őket.
Az angolokat minden világbajnokság előtt esélyesként szokás kezelni, aztán vagy az esélyesség nyomja agyon őket, vagy egyszerűen túl gyengék a kiugró eredményhez, de tény, hogy a vébék menetrendszerű velejárója az angolok égése. Az 1990-es tornát kivéve sosem jutottak a legjobb négy közé, de a játékosállományukat és főleg a támadóikat tekintve valóban bennük van most is az esély, hogy végre egyszer sikerül nekik. Ha Rashford vagy Kane megrázza magát, abból bármi lehet, de nagyon nagy kérdőjel, hogy Anglia képes-e végre igazi csapatként átlendülni a holtpontokon. Az 1998-as, 2002-es és 2006-os világbajnokságról egyaránt egy ponttal kieső Tunézia valószínűleg nem az a csapat lesz, amelyik kicsinálja Angliát, habár a felkészülési meccseik alapján stabil csapatnak tűnnek, így angol gólzáporra sem lehet számítani.
A mai program:
14 óra: Svédország–Dél-Korea
17 óra: Belgium–Panama
20 óra: Tunézia–Anglia
Facebook
Twitter
YouTube
RSS