Átfogó vizsgálatot rendelt el a magyar kormány a Norvég Alapból hazánknak járó források kapcsán. Az erről szóló, a Magyar Közlönyben megjelent határozat szerint a Norvég Királyság – bár élvezi az Európai Unió közös piacának előnyeit – megszegi az Európai Gazdasági Térségről (EGT) szóló megállapodásban vállalt kötelezettségeit, és rosszhiszemű eljárása miatt nem történt meg a 2014–2021-es támogatási időszakban a Magyarországnak járó támogatás kifizetése – írja a Magyar Nemzet.
A kormány az ügy megoldásának érdekében határozatában felkérte az igazságügyi minisztert és a Miniszterelnökséget vezető minisztert, hogy tájékoztassák az Európai Unió megfelelő intézményeit. Egyszersmind a külgazdasági és külügyminiszter, az innovációért és technológiáért felelős miniszter és a pénzügyminiszter feladatául szabta, hogy indítsanak átfogó felülvizsgálatot Magyarország és a Norvég Királyság közötti gazdasági kapcsolatokról. A magyar kormány határozatában felhívja az igazságügyi minisztert, hogy vizsgálja meg, miként lehet Magyarország igényét a Norvég Alapból járó támogatások kapcsán jogi és egyéb úton érvényesíteni. A Norvég Alap forrásainak elosztása ügyében a hét pályázóból Magyarország a Soros György által támogatott Ökotárson kívül bárkit hajlandó volt elfogadni, Norvégia viszont ragaszkodott a Soros-szervezethez és olyan nemzetközileg is elismert pályázókat zárt ki, mint például a Magyar Vöröskereszt.
Magyarország nem fogadja el a norvég diktátumot, a két ország közötti megállapodás szerint konszenzussal kell kijelölni a Norvég Alap forrásait elosztó szervezetet
– közölte a Miniszterelnökség szerdán. Az ügyben szombaton kiadott közleményükben hangsúlyozták:
Magyarország rögzíti, hogy Norvégia a magyar piaci hozzáférésért 77 milliárd forinttal tartozik Magyarországnak.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: illusztráció
Facebook
Twitter
YouTube
RSS