Pesti Srácok

Az egy főre eső GDP alapján Magyarország a 40. és az 50. hely között van a világon

Az egy főre eső GDP alapján Magyarország a 40. és az 50. hely között van a világon

Az egy főre eső bruttó hazai termék (GDP) alapján Magyarország a 40. és az 50. hely között van a világon – mondta György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára szerda reggel, az M1 aktuális csatornán.

Az államtitkár elmondta: ha az egész teljesítményt rangsorolják, akkor az 50. és a 60. hely között van Magyarország, a Bloomberg idei innovációs indexén azonban – négy helyet javítva – a 28. helyre sorolták az országot.

– mondta. Kifejtette: a patrióta és pragmatikus gazdaságpolitikában arra kell törekedni, hogy a világot behálózó multinacionális vállalatokat "bevonzzák", és ezek minél nagyobb hozzáadott értékkel termeljenek. Ugyanakkor arra is figyelni kell, hogy a magyar vállalkozásokat hozzácsatolják ezen vállalatok értékláncához.

PestiSracok facebook image

– fűzte hozzá. Rámutatott: tavaly a magyar befektetés-ösztönző ügynökség 101 szerződést kötött, 1700 milliárd forint értékben, amire nem volt példa az elmúlt 30 évben.

Forrás: MTI

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.