Pesti Srácok

Az esélytelenek nyugalmával lépett vissza Sermer Ádám Karácsony javára

Az esélytelenek nyugalmával lépett vissza Sermer Ádám Karácsony javára

Kibővült az ellenzéki együttműködés Budapesten: Sermer Ádám, a Magyar Liberális Párt jelöltje visszalép, és a Liberálisok is támogatják Karácsony Gergely főpolgármester-jelöltségét – jelentették be az ellenzéki pártok csütörtökön, Budapesten, a Parlament előtti Kossuth Lajos téren tartott sajtótájékoztatón.

Sermer Ádám közölte, hogy a megállapodás megkötése után kijelenthető: Karácsony Gergelyen kívül kizárólag Fidesz-párti jelöltek maradnak állva a főpolgármester-jelölti versenyben. Hozzátette: a megállapodás része, hogy az V. kerületben közös ellenzéki jelöltként indul egyéni körzetben Szabadai Viktor, a Liberálisok budapesti elnöke. Közölte: együtt kampányolnak, és továbbra is képviseli Polgári Budapest című programját. Kérdésre válaszolva Sermer Ádám beszélt arról, hogy demokratikus rendszerben – pártokról lévén szó – lehetnek olyan kérdések, amelyekben nem értenek egyet. Vannak azonban olyanok, amelyekben nem lehetnek viták, ilyen például a főpolgármester-választás – tette hozzá. Szerinte a megállapodás megkötése miatt semmit nem kellett feladniuk a Liberálisoknak, és amit eddig képviselt, azt most szélesebb támogatással tudja folytatni.

Karácsony Gergely, az ellenzéki pártok főpolgármester-jelöltje azt mondta: a Liberálisokkal történt megállapodás után a Budapesten változást akaró, sokszínű tábor még egy színnel gyarapodott és teljes körűvé vált.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott. Akik szerint Budapesten minden rendben van és nincs szükség változásra, azok több jelöltre is szavazhatnak: Tarlós Istvánra vagy azokra a jelöltekre, akik még a Fidesz támogatásával indulnak. Azoknak, akik változást akarnak, egy jelöltjük van, az előválasztás győztese, vagyis ő – fejtette ki Karácsony Gergely. Azt mondta: Sermer Ádám főpolgármester-jelölti programja a szakmai egyeztetések után a közös program részévé válhat, és reméli, hogy majd a városvezetésben is számíthat a liberális politikusra.

Gy. Németh Erzsébet, a Demokratikus Koalíció fővárosi képviselője, országos elnökségi tagja, a XVII. kerület közös ellenzéki polgármester-jelöltje beszámolt arról, hogy pártja kezdeményezésére ültek le a Liberálisokkal tárgyalni. Úgy értékelt: "ugyanúgy, ahogy egy kiváló színházi előadásnál, a kezdésre, a premierre minden összeállt".

Molnár Zsolt, az MSZP budapesti elnöke szerint a megállapodással nemcsak Karácsony Gergely főpolgármesteri esélye nőtt érdemben, hanem Tüttő Katáé, az V. kerületi közös ellenzéki polgármester-jelölté is. Beszámolt arról is, hogy több, eddig nyitott kérdést is lezártak: van közös polgármester-jelölt Ferencvárosban, Csepelen pedig a helyi Momentum visszatért az együttműködésbe; közös listán, közös jelöltekkel indulnak.

A kőbányai ellenzéki együttműködést firtató kérdésre Gy. Németh Erzsébet azt mondta: az LMP-vel kerületi és fővárosi szinten megállapodást kötöttek, ezt az abban részt vevő párok betartották.

– tette hozzá.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Kovács Tamás

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!