Pesti Srácok

Az örökbefogadó meleg párok is kaphatnak GYED-et

Az örökbefogadó meleg párok is kaphatnak GYED-et

Elismerte Budapest Főváros Kormányhivatala, hogy mivel a bejegyzett élettársi kapcsolatra is alkalmazni kell a házasságra vonatkozó szabályokat, így az örökbefogadó meleg pároknak is jár a GYED - írta meg a 444.hu.

A portál Ádám és Márton történetét írta meg, akik hét éve élnek együtt, 2015 óta bejegyzett élettársi kapcsolatban. A 444.hu emlékeztet: bár a magyar jog az azonos nemű párok számára nem teszi lehetővé a közös örökbefogadást, annak nincs törvényes akadálya, hogy a pár egyik tagja ezt megtegye. Márton – élve a lehetőséggel – 2018 tavaszán örökbe fogadott egy gyermeket, majd párjával együtt úgy döntött, hogy felváltva maradnak otthon a gyerekkel.

- írja a 444.hu. A kormányhivatal először elutasította kérelmüket, mondván bejegyzett élettársként Ádám nem jogosult GYED-re. A pár ekkor felhívta a kormányhivatal figyelmét a törvényre, mely szerint a bejegyzett élettársakra is vonatkoznak a házastársakra vonatkozó szabályok, a hivatal azonban azt válaszolta, hogy az a "társadalombiztosítási jogviszonyra nem terjed ki". Ezután a pár a Háttér Társasághoz fordult, a Kormányhivatal pedig helyt adott a panasznak és elnézést kért a félretájékoztatásért.

PestiSracok facebook image

Forrás: 444.hu. Képünk illusztráció. (Thinkstock)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!