A napjainkra totálisan elmérgesedett közbeszéd, a közösségi médiában való egymásnak feszülés azt eredményezi, hogy a politikai nézetkülönbségbe ütköző emberek egyre erőteljesebben adnak hangot véleményüknek. Egyre gyakrabban hallunk testi kontaktusba, dulakodásba torkolló vitákról, amelyeket – történjenek bármely politikai oldal részéről vagy hatására – természetesen elfogadhatatlannak tartunk. Az viszont abszolút nincs rendben, ha kettős mércével mérik a szólásszabadságot és a szabad véleménynyilvánítást. Ha az egyik oldalnak mindent lehet, minden a szólásszabadság része, a másik meg mindenért a bíróságon találja magát… Az Ügy riportja öt történetet mutatott be: mindegyik főszereplő vagy elszenvedője, vagy aktív közreműködője volt valamilyen nézet- vagy véleményütközésnek, amely büntetőeljárással végződött. Ez az öt eset jól mutatja, hogy a jog mérlege mintha nem egyformán mérné a jobb- és baloldali embereket… Az ügyekben közös, hogy a törvényességért és az egyenlő bánásmódért a Nemzeti Jogvédő Szolgálat, illetve annak vezetője, Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd harcol a hatóságok és bíróságok előtt.
Bede Zsolt megmondóembert, a Vadhajtások főszerkesztőjét senkinek sem kell bemutatni. A baloldaliak, illetve a magukból totálisan kifordult jobbikosok elleni véleményének minden adandó alkalommal igyekszik hangot adni, ami olykor tettek kísérnek. Nem célunk és feladatunk, hogy megítéljük Bede Zsolt egy-egy akcióját. Ami azonban nem lehet kérdés, hogy rá is ugyanazok a törvények vonatkoznak, mint ellenfeleire, vitapartnereire, valamiért mégis mindig őrá mutogatnak, őt vonják büntetőeljárás alá, ültetik a vádlottak padjára.
Az október 23-i rendezvényen történt, a Zeneakadémiánál, hogy zártkörű rendezvényen, Orbán Viktor beszéde alatt DK-s provokátorok jelentek meg, akik táblákra írt üzenetekkel szidalmaztak és zavarták meg a megemlékezést. Ha hasonló Gyurcsány Ferenc beszéde alatt – nem megemlékezésen, akár csak egy utcafórumon – történik, biztonságiak vezetik el az illetékeseket, majd a rendőrség jól meg is bírságolja őket, ahogy az például Pápán vagy Szombathelyen történt. Pápán a Gyurcsánynak táblákon üzenőket például 50 ezer forintra bírságolták.
A miniszterelnököt szidalmazó, október 23-i megemlékezést megzavarókat Bede Zsolt vonta kérdőre ebben a fene nagy diktatúrában, nem pedig biztonságiak vagy rendőrök terelték el őket a helyszínről. Bede valóban durván kiosztotta őket és a tábláikat is elvette, de állítása szerint – és ezt videofelvétel is igazolni látszik – nem ütött meg senkit. Az egyik DK-s mégis zúzódásokról lenget látleletet, Bedét pedig bíróság elé állították. Az ügy pikantériája, hogy a DK-s hölgyet Czeglédy irodája képviseli. Czeglédy még azután is megjelent egyszer vele a bíróságon – még ha csak a folyosón is –, miután már kamarai tagságát felfüggesztették.
Varga Gergő DK-s képviselő egy idős bácsit provokált
A második történet főszereplője egy 83 éves mérnök, aki a DK egyik önkormányzati képviselőjével, egy jól ismert provokátorral akadt össze. Engedélye nélkül akarta fotózni a telefonjával az idős urat, aki neki nem tetsző véleményének adott hangot. Mindezt erőszakosan, a tiltakozást figyelmen kívül hagyva. Elmondása szerint csak viccből, amikor a bácsi az üres vászonszatyrát felé lendítette, azonnal rendőrt hívtak.
A túrázókat táblákkal ütő antifák közmunkával megúszhatják
Egy fiatal felvidéki lány, Annamária barátaival csak egy izgalmas éjszakai túrán szeretett volna részt venni két éve. A kitörés-napi túrát azonban a baloldal és a ballib sajtó fasiszta rendezvénynek bélyegezte. A túrázókra antifasiszták támadtak. Két fiút durvábban megverhettek, de Annamária is táblákkal kapott a fejére. A dühöngő antifák egész olcsón megúszták.
Aki üdítővel locsolt le egy szoci pultot, bíróság előtt áll – az MSZP-politikust, aki a hátára ugrott, elő sem vették
Egy fővárosi középkorú férfi az MSZP egyik aláíró standját locsolta le üdítővel, ami nyilván nem helyes, ugyanakkor, ami az ügyből kerekedett, az megint csak felveti a kettős mérce alkalmazásának lehetőségét. Közeli hozzátartozója mesélte el a történetét – azt kérte, arcát ne mutassuk.
Már a meg nem valósult, csak plakáton feltüntetett LMBTQ-zászlóégetés szándéka is lehet közösség tagja elleni erőszak
A Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalomnak, illetve társvezetőjének, Barcsa-Turner Gábornak egy plakát a bűne, amelyen programelemként tüntették fel vörös, uniós és LMBTQ-zászlók égetését. A zászlóégetés valójában meg sem történt! Barcsa-Turner Gábor, a 2019. október 23-i rendezvény szervezője ellen mégis vádat emeltek közösség tagja elleni erőszak előkészületének vétsége miatt. Mellesleg az ügyben a Soros-támogatott Háttér Társaság jegyezte a feljelentést. Ez már csak azért is pikáns, mert a Háttér Társaság készített ajánlást arról, mit kellene gyűlöletbeszédnek tekinteni a törvény előtt – munkaanyagukat be is építették gyakorlatukba, alkalmazzák is a hatóságok és a bíróságok. Hogy miként, annak is éppen a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom járt utána – de erről majd máskor, bővebben, egy külön riportban mesélünk.
Vezető kép: Pesti TV
Facebook
Twitter
YouTube
RSS