Pesti Srácok

Azbej Tristan: a keresztényellenesség megáll a magyar határnál

Azbej Tristan: a keresztényellenesség megáll a magyar határnál

Itt van ez az őrület, ez az új normalitás, ami meg akarja tagadni a kultúránkat, ez megáll a Magyarország határnál, mi ezt őrizzük – hangsúlyozta a Miniszterelnökség üldözött keresztények megsegítéséért és a Hungary Helps Program megvalósításáért felelős államtitkárságának vezetője a Spirit FM rádióban. Azbej Tristan szerint Európában is felüti a fejét a keresztényellenesség. Példaként Franciaországot említette, ahol ilyenkor a közterekről leveszik vagy levetetik a betlehemi jeleneteket, mert az mások érzékenységét sérti.

Azbej Tristan a Spirit FM Magyarország segít! című műsorában rámutatott, hogy a kereszténység a legnagyobb kisebbségben élő vallási közösség világszerte. Kifejtette: nagyon sok olyan ország van a világon, ahol nem a kereszténység a legjellemzőbb vagy a legerősebb, legnagyobb lélekszámú vallási csoport, viszont jelen van az egyház kisebbségi létben. És egyre több olyan ország van, ahol a kisebbségben élő keresztény embereket a hitük miatt atrocitás és támadás éri.

A témáról és az üldözött keresztények megsegítéséről a PestiSrácok oldalán rendszeresen beszámolunk, legutóbb Kenyába kísérte el Azbej Tristant, korábban pedig a PestiTV Az Ügy című műsorában mutattuk be őket.

PestiSracok facebook image

Titokban ünnepelnek

Az államtitkár elmondta, hogy a keresztények sokszor rákényszerülnek, hogy titokban ünnepeljenek vagy külsőségek nélkül, csak a gondolataikban. Akár egy karácsonyi dísz kihelyezéséért is büntetés járhat bizonyos országokban.

Azokon a helyeken, ahol viszont ünnepelhetnek karácsonykor a keresztények, a szokásaik kis mértékben térnek el a magyar hagyományoktól. És bár karácsonyfát nem találni például Afrikában vagy a Közel-keleten, de ezen kívül népszokások kapcsolódnak a karácsonyhoz. Mégis alapvetően a központja az a templomi liturgia, a katolikusok karácsonyi szentmisét tartanak, az ortodox világban pedig január 6-án ünneplik meg karácsonyt. Azbej Tristan szerint Európában is felüti a fejét a keresztényellenesség. Erre példaként Franciaországot említette, ahol ilyenkor a közterekről leveszik vagy levetetik a betlehemi jeleneteket, mert az mások érzékenységét sérti.

– mondta.

A teljes beszélgetés a Spirit FM műsorán hallgatható vissza.

Forrás: atv.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.