Pesti Srácok

Azbej Tristan: az üldözött keresztények nemcsak Irakban, hanem az egész világon megérdemlik a figyelmet

Azbej Tristan: az üldözött keresztények nemcsak Irakban, hanem az egész világon megérdemlik a figyelmet

Ferenc pápa moszuli látogatásán megköszönte a magyarok iraki segítségét, és áldását adta a misszióra, amikor szót váltott Azbej Tristannal, az üldözött keresztények megsegítéséért felelős államtitkárral – olvasható a csütörtöki Magyar Nemzetben. Az államtitkár a lapnak elmondta, hogy az üldözött keresztények nemcsak Irakban, de az egész világon megérdemlik a figyelmet.

Azbej Tristan emlékeztetett, az iraki keresztények segítséget vártak volna a nyugati keresztény világtól, amikor az Iszlám Állam elfoglalta a szülőföldjüket, és három lehetőséget kínált nekik: vagy áttérnek muzulmán hitre, vagy elmenekülnek, vagy az életükkel fizetnek. Ezt a segítséget akkor, 2014-ben nem kapták meg, hatalmas veszteségeiket így csak súlyosbította a magukra hagyatottság érzése.

– emelte ki Azbej Tristan. Mint mondta, úttörő szerepüket arra használták fel, hogy más kormányokat is meggyőzzenek, támogassák az üldözött keresztényeket, de ne átláthatatlan nemzetközi rendszereken keresztül, hanem közvetlenül.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta Azbej Tristan.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.