Pesti Srácok

Azért marasztaltak el egy magyar munkáltatót, mert a transznemű beosztottja nem használhatta a női mosdót

Azért marasztaltak el egy magyar munkáltatót, mert a transznemű beosztottja nem használhatta a női mosdót
Résztvevők a Brazíliában 20. alkalommal megrendezett Gay Pride fesztiválon, a leszbikusok, melegek, biszexuálisok és transzneműek (LGBT) felvonulásán Sao Paulóban 2016. május 29-én. (MTI/EPA/Sebastiao Moreira)

Az egyenlő bánásmód követelményét sértette meg az alapvető jogok biztosa szerint az a magyar munkáltató, aki a férfiből nővé operált beosztottjának nem engedélyezte, hogy a női mosdót és öltözőt használja. Pedig a munkáltató nem egyedül döntött, a többi munkatársat is megkérdezte az ügyben, de mivel leszavazták a transz nő kérését, a főnök úgy döntött, nem használhatja a női részleget a férfiként született alkalmazott. Ekkor jött a képbe a Soros-birodalom által pénzelt, az LMBTQ-t propagáló Háttér Társaság – számolt be az Origo.hu.

A Soros-szervezet szerint Petra már több éve dolgozott a munkahelyén, amikor transzneműként coming outolt, majd később nemváltoztató műtéteken is átesett. Az információik szerint a transznemű dolgozó ettől kezdve többször kérte munkaadóját, hogy használhassa a női öltözőt és mosdót. A munkáltató ezért szavazást kezdeményezett a dolgozók körében, a többség viszont leszavazta a transz kolléga kérését.

Ezt követően a transznemű munkatárs a Háttér Társaság segítségével az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala Egyenlő Bánásmódért Felelős Főigazgatóságához fordult, ahol megállapították, hogy a transznemű nő (biológiai férfi) hátrányt szenvedett el munkahelyén. A határozatban elrendelték a jogsértő állapot megszüntetését, és kötelezte a munkáltatót, hogy valamilyen módon biztosítsa a transznemű munkavállalója számára a nemi identitását figyelembe vevő öltöző- és mellékhelyiség-használatot.

Forrás: Origo.hu; Fotó: MTI/EPA/Sebastiao Moreira (illusztráció)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.