Pesti Srácok

Beismerte, hogy köze volt a Városháza-gate-hez, de mosakodik Bajnai Gordon

Beismerte, hogy köze volt a Városháza-gate-hez, de mosakodik Bajnai Gordon

Magyarázkodásnak indult, de végül beismerés kerekedett Bajnai Gordon közösségi oldalán megjelent bejegyzéséből, amelyben a Városháza-gate szövevényes hálójába keveredett egykori miniszterelnök igyekezett volna tisztázni magát. Ehelyett Bajnai gyakorlatilag beismerte, hogy tudott a Városháza eladásának tervéről, ezen túlmenően pedig legalább egy alkalommal meglátásait, tanácsait személyesen is megosztotta az érintettekkel. Ez utóbbi tényt persze kár is lett volna tagadnia, hiszen ahogy arról korábban portálunk is beszámolt, egy, az ominózus találkozó alkalmával készült képet hozott nyilvánosságra Anonymus, amelyen Bajnai mellett Gansperger Gyula áll egy luxusterepjáró mellett.

Karácsony Gergely láthatóan egyre kétségbeesettebben veszi tudomásul a körülötte zajló események valódi súlyát, ám a főpolgármesternek, aki korábban éppen Bajnai Gordon kegyeiért volt hajlandó generálni az LMP-ben egy pártszakadáshoz vezető belső vitát, most mégis az egykori kormányfőtől kapta meg a kegyelemdöfést. Az eddig nyilvánosságra került információk fényében ugyanis kirajzolódik a fővárosi vezetésen belül egy Karácsony Gergely személye köré fonódott, a gyakorlatban azonban egy Bajnai Gordon kádereiből álló vörös polip, amelynek eddigi legjelentősebb terve lehetett a Városháza eladásának koncepciója.

A BEISMERÉS

PestiSracok facebook image

fogalmazott az egykori kormányfő a Facebook-oldalán arra a találkozóra utalva, amelyről Anonymus hozott nyilvánosságra egy Gansperger Gyulával közös képet. Az ügy hátteréről Bajnai azt írta:

Mindezek mellett persze a szocialista hátszéllel a miniszterelnöki bársonyszékben landolt politikus-üzletember igyekezett a Fidesz emberének beállítani Ganspergert, a történteket valamiféle sötét titkosszolgálati akciónak bélyegezve. Persze ez nem szolgál éppenséggel hiteles magyarázatnak annak fényében, hogy a Wallis-brother Gansperger első telefonjára ugrott Bajnai, a hozzá ezer szállal kötődő, jelenleg a fővárosi vezetésben helyet foglalók pedig azzal próbálják hárítani a felelősséget, hogy ők nem is tudtak saját beosztottjaik sötét machinációiról. Ügyészségi zsargonnal élve: nem túl életszerű...

Forrás/fotó: Bajnai Gordon Facebook-oldala

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.