Pesti Srácok

Beismerte, hogy köze volt a Városháza-gate-hez, de mosakodik Bajnai Gordon

Beismerte, hogy köze volt a Városháza-gate-hez, de mosakodik Bajnai Gordon

Magyarázkodásnak indult, de végül beismerés kerekedett Bajnai Gordon közösségi oldalán megjelent bejegyzéséből, amelyben a Városháza-gate szövevényes hálójába keveredett egykori miniszterelnök igyekezett volna tisztázni magát. Ehelyett Bajnai gyakorlatilag beismerte, hogy tudott a Városháza eladásának tervéről, ezen túlmenően pedig legalább egy alkalommal meglátásait, tanácsait személyesen is megosztotta az érintettekkel. Ez utóbbi tényt persze kár is lett volna tagadnia, hiszen ahogy arról korábban portálunk is beszámolt, egy, az ominózus találkozó alkalmával készült képet hozott nyilvánosságra Anonymus, amelyen Bajnai mellett Gansperger Gyula áll egy luxusterepjáró mellett.

Karácsony Gergely láthatóan egyre kétségbeesettebben veszi tudomásul a körülötte zajló események valódi súlyát, ám a főpolgármesternek, aki korábban éppen Bajnai Gordon kegyeiért volt hajlandó generálni az LMP-ben egy pártszakadáshoz vezető belső vitát, most mégis az egykori kormányfőtől kapta meg a kegyelemdöfést. Az eddig nyilvánosságra került információk fényében ugyanis kirajzolódik a fővárosi vezetésen belül egy Karácsony Gergely személye köré fonódott, a gyakorlatban azonban egy Bajnai Gordon kádereiből álló vörös polip, amelynek eddigi legjelentősebb terve lehetett a Városháza eladásának koncepciója.

A BEISMERÉS

PestiSracok facebook image

fogalmazott az egykori kormányfő a Facebook-oldalán arra a találkozóra utalva, amelyről Anonymus hozott nyilvánosságra egy Gansperger Gyulával közös képet. Az ügy hátteréről Bajnai azt írta:

Mindezek mellett persze a szocialista hátszéllel a miniszterelnöki bársonyszékben landolt politikus-üzletember igyekezett a Fidesz emberének beállítani Ganspergert, a történteket valamiféle sötét titkosszolgálati akciónak bélyegezve. Persze ez nem szolgál éppenséggel hiteles magyarázatnak annak fényében, hogy a Wallis-brother Gansperger első telefonjára ugrott Bajnai, a hozzá ezer szállal kötődő, jelenleg a fővárosi vezetésben helyet foglalók pedig azzal próbálják hárítani a felelősséget, hogy ők nem is tudtak saját beosztottjaik sötét machinációiról. Ügyészségi zsargonnal élve: nem túl életszerű...

Forrás/fotó: Bajnai Gordon Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!