Szavazatvásárlással vádolja az MSZP-t Kecskeméten a Momentum. Bodrozsán Alexandra, a Fegyőr-párt kecskeméti előválasztási képviselőjelöltje számolt be arról, hogy szombaton tömegével buszoztatták az embereket a szavazósátorhoz, valamint 2000 vagy 4000 forintért próbálták őket rábírni, hogy szavazzanak az MSZP-s jelöltre. Ezzel egy időben Ózdon is hasonló csalás folytatódott: a gyanú szerint a jobbikos Farkas Péter Barnabás használja ki az elszegényedett helyiek helyzetét, hogy voksokat gyűjtsön.
Két- és négyezer forintért próbálták rávenni a szavazókat Kecskeméten az MSZP aktivistái arra, hogy a helyi jelöltjüket, Király Józsefet és Karácsony Gergely miniszterelnök-jelöltet támogassák az előválasztáson – írja közösségi oldalán Bodrozsán Alexandra momentumos politikus. Bodrozsán állítása szerint a helyszínen saját szemével is tapasztalta, hogy szavazatvásárlás történik, és a szavazás tisztaságát biztosító delegáltak jelezték, hogy tömegével érkeznek egy közvetítő által odautaztatott szavazók a sátrakhoz. A momentumos politikus az esetekről felvételt is készített, amelyeket eljuttatott az Országos Előválasztási Bizottsághoz, kérve, hogy előválasztási ellenfelét tiltsák el a további jogsértéstől, és a választási csalás miatt Király Józsefet a képviselőjelöltségtől léptessék vissza, mivel ellenfele ezzel megsértette az ellenzéki pártok által aláírt értéknyilatkozatot, ami alapján a szavazatvásárlás tilos az előválasztáson.
Előválasztási ellenfelem sajnálatos módon nem először sértette meg a fenti etikai nyilatkozatban vállaltakat. Bár igyekeztem türelemmel viselni viselkedését, azt gondolom, betelt a pohár
– zárja bejegyzését a Momentum jelöltje, kiemelve, hogy ezzel szocialista ellenfele megsértette az ellenzéki pártok által aláírt értéknyilatkozatot, ami alapján a szavazatvásárlás tilos az előválasztáson.
Király József mindezt tagadja, és kijelentette: feljelentést tesz rágalmazás miatt.
Nagyon felzaklatott ez a lejáratókampány, amit a Momentum jelöltje folytat ellenem, nagyon káros ez a Fideszt leváltani akaró ellenzéki összefogás szempontjából. Megrendezett ez az akció és manipulatív, rettenetesen sajnálom
– mondta az MSZP-s politikus. Bodrozsán és Király is önkormányzati képviselő Kecskeméten, mindketten egyéni körzetben tudtak nyerni 2019-ben a megyeszékhelyen, ahol ugyanakkor a Fidesznek szűk többsége megmaradt a közgyűlésben. Király Józsefet az MSZP, a Jobbik, az LMP és a Párbeszéd támogatja, míg Bodrozsán Alexandra mögé a DK, Mindenki Magyarországa Mozgalom és a Liberálisok sorakoztak fel.
Csalás itt, csalás ott – egészen egyedi az előválasztási ellenzéki hajrá
Minél mélyebben beássuk magunkat az előválasztásba, annál groteszkebb alakot ölt, ugyanis a fenti eset nem az egyetlen, hogy az ellenzék a szegényebb réteget használja fel szavazatgyűjtésre. A Bács-Kiskun megyei Kecskeméttől pár száz kilométerre, Borsod-Abaúj-Zemplén megye 3-as számú választókerületében a nemrég a karlendítéséről elhíresült Farkas Péter Barnabást azzal vádolták meg, hogy szintén pénzt ajánl az ózdiaknak, szavazat ellenében. A bizonyítékként szolgáló videóból kiderül, hogy egy szakállas ember volt gyűjteni a szavazatokat, és egy helyi asszony mondja is: „a Farkas gyerek volt az”, vélelmezhetően Farkas Péter Barnabásra gondolva. Mindez teljes ellentétben van azzal az etikai kódexszel, amelyet minden jelölt és jelölő szervezet elfogadott. A jobbikos jelölttől mindenképpen magyarázatot vár a közvélemény, vajon őt emlegették-e a videókban. Ha ez így van, akkor most az lenne a legbölcsebb megoldás tőle, hogyha önként visszalépne a jelöltségtől, mert ráadásul már nem ez az első botránya az előválasztás alatt.
Forrás: Vadhajtások.hu/24.hu/PS; Fotó: Király József Facebook-oldala
Facebook
Twitter
YouTube
RSS